گفت‌وگوی تلفنی سناتورهای آمریکایی با مقامات سعودی

گفت‌وگوی تلفنی سناتورهای  آمریکایی با مقامات سعودی
يکشنبه 24 فروردين 1399 - 06:45

خبرگزاری رویترز از گفت‌وگوی تلفنی یازده سناتور آمریکایی با مقامات سعودی و اعمال فشار به این کشور برای کاهش تولید نفت خبر داده است.

العالم - عربستان سعودی

سناتورهای آمریکایی از ایالتهای نفت خیز این کشور که اخیرا خواستار خروج نظامیان آمریکایی از عربستان سعودی نیز شده بودند روز شنبه اعلام کردند که با سه مقام ارشد حکومت ریاض در زمینه لزوم اقداماتی برای کاهش تولید نفت تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند.

براساس گزارش رویترز، قیمت جهانی نفت به دلیل شیوع بحران کرونا در سراسر دنیا و همچنین افزایش میزان تولید از سوی عربستان سعودی و روسیه به پایین‌ترین قیمت خود طی 18 سال اخیر رسیده است.

با این حال ریاض و مسکو اخیرا در جلسه غیررسمی اعضای اوپک پلاس توافق کرده‌اند که ده میلیون بشکه از میزان تولید خود را کم کنند.

رویترز گزارش داد، سناتور «دن سالیوان»، «کوین کرامر» از اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا با مقامات ارشد سعودی در این زمینه تلفنی رایزنی کرده‌اند. آنها اخیرا طرحی را ارائه کرده‌اند که عربستان سعودی از میزان تولید نفت خود کم کند یا اینکه آمریکا نظامیان خود و همچنین سامانه دفاع موشکی تاد را از این کشور خارج خواهد کرد.

براساس این گزارش، علاوه بر این دو سناتور، 9 سناتور دیگر جمهوریخواه نزدیک به دو ساعت و نیم به صورت تلفنی با مقامات سعودی رایزنی کرده‌اند.

این یازده سناتور آمریکایی با شاهزاده «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر نفت، «خالد بن سلمان» وزیر دفاع و «ریما بندر بن سلطان» سفیر سعودی در واشنگتن گفت‌وگو کرده‌اند.

سالیوان از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش تولید نفت استقبال کرده اما گفته است که باید در عمل دید نه در حرف.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها