حزب کارگر انگلیس آمار غیرواقعی لندن از کرونا را مورد انتقاد قرار داد

حزب کارگر انگلیس آمار غیرواقعی لندن از کرونا را مورد انتقاد قرار داد
چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399 - 17:35

رهبر حزب کارگر انگلیس در جلسه پارلمان، غیرواقعی بودن آمار رسمی قربانیان ویروس کرونا در این کشور و عدم ارائه برنامه خروج از قرنطینه از سوی دولت را مورد انتقاد قرار داد.

العالم - اروپا

«کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس در جلسه روز چهارشنبه پارلمان این کشور از غیرواقعی بودن آمار رسمی دولت از شمار قربانیان ویروس کرونا انتقاد کرد.

استارمر بدون انتقاد از عدم حضور «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در این جلسه پارلمان گفت، از رنجی که او و نامزدش طی هفته‌های اخیر به خاطر ابتلا به ویروس کرونا متحمل شده‌اند آگاه است و تولد فرزند آن‌ها را نیز تبریک گفت.

رهبر حزب کارگر خطاب به «دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس که به‌جای جانسون مسئول پاسخ به سوال‌هایش بود گفت، بیش از ۲۷ هزار نفر تا کنون در اثر ابتلا به ویروس کرونا جانشان را از دست داده‌اند. اما آمار رسمی دولت انگلیس تنها کسانی که در بیمارستان‌ها فوت شده‌اند شامل می‌شود.

استارمر توضیح داد این آمار کسانی در مراکز نگه‌داری سالمندان و منازل جانشان را در اثر این بیماری از دست داده‌اند شامل نمی‌شود.

وی افزود، جانسون روز دوشنبه از پیروزی بر ویروس کرونا صحبت کرد اما شمار قربانیان کووید-۱۹ نشانه‌ای از پیروزی نیست بلکه این تعداد موارد فوت حقیقتاً وحشت‌انگیز است.

راب در پاسخ، ضمن تأیید دشواری اعلام دقیق شمار قربانیان ویروس کرونا به دلیل روش‌های مختلف ثبت آن در کشور، گفت او هم از بالا بودن تعداد فوت شدگان دچار وحشت شده است.

با این حال راب گفت این یک همه‌گیری جهانی است و هنوز زمان مناسبی برای مقایسه انگلیس با دیگر کشورها نیست.

در ادامه استارمر به انتقاد از فقدان برنامه از سوی دولت برای کاهش محدودیت‌ها و نحوه لغو قرنطینه پرداخت و گفت تا کنون بسیاری از کشورها برنامه خروج خود از قرنطینه را ارائه کرده‌اند. وی همچنین گفت برخلاف آنچه راب روز یکشنبه در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» گفت، آمار قربانیان ویروس کرونا در مراکز نگه‌داری بهتر نشده است.

پیش‌تر شماری از رسانه‌های انگلیسی هشدار دادند ۴۰ درصد از قربانیان ویروس کرونا در این کشور را ساکنین مراکز سالمندان تشکیل می‌دهند که در آمار لحاظ نمی‌شوند و دولت نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها