رئیس دولت وفاق لیبی وعده انتقام از نیروهای حفتر را مطرح کرد

رئیس دولت وفاق لیبی وعده انتقام از نیروهای حفتر را مطرح کرد
شنبه 20 ارديبهشت 1399 - 18:51

رئیس دولت وفاق ملی لیبی حمله نیروهای حفتر به مناطق غیرنظامی طرابلس را اقدامی بزدلانه توصیف کرد و گفت که پاسخی دردناک در انتظار متجاوزان است.

العالم - لیبی

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی وعده داد که پاسخ به حملات تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در میدان نبرد بازدارنده خواهد بود.

فائز السراج در اظهاراتی که رسانه های لیبی منتشر کردند، با اشاره به حفتر گفت: «ما به متجاوزان تاکید می‌کنیم که مجازات در راه است و پاسخ در میدان نبرد بازدارنده و دردناک خواهد بود».

او تاکید کرد: «تجاوز مکرر به محله‌های مسکونی اقدامی بزدلانه است که پس از شکست‌های پیاپی شبه نظامیان متجاوز در میدان نبرد انجام می‌شود».

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی حمله به غیرنظامیان را اقدامی تروریستی و وحشیانه خواند.

«محمد الطاهر سیاله» وزیر خارجه دولت وفاق ملی حمله عناصر حفتر به جاده ساحلی نزدیک مقر اقامت سفیران ایتالیا و ترکیه را محکوم کرد.

سیاله در بیانیه ای گفت: این حمله مغایر با قانون بین المللی و حقوق بشر بین المللی است که دعوت به حفاظت از هیئت های دیپلماتیک می کند.

حمله امروز عناصر حفتر به منطقه جاده ساحلی در طرابلس با کشته شدن دوغیرنظامی و زخمی شدن شماری دیگر همراه شد.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی به نخست وزیری «عبدالله الثنی» و «عقیله صالح» رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن‌ها برخوردار است.

این کشور از یک سال پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» در طرابلس (غرب) تبدیل شده است، حفتر از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت‌های قطر و ترکیه برخودارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها