حماس: احتمال دارد رژیم صهیونیستی به خاطر شرایط داخلی به غزه حمله کند

حماس: احتمال دارد رژیم صهیونیستی به خاطر شرایط داخلی به غزه حمله کند
پنج‌شنبه 26 تير 1399 - 00:29

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین احتمال داد رژیم صهیونیستی برای فرار از فشارهای داخلی به منطقه غزه حمله کند.

العالم-فلسطین

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) احتمال داد رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمله کند.

او شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه المیادین لبنان اظهار داشت که شرایط داخلی در سرزمین‌های اشغالی خوب نیست و ممکن است اشغالگران صهیونیست اختلافات داخلی بین خود را با یک حمله خارجی به حاشیه ببرند.

عضو حماس گفت: «این احتمال وجود دارد که رژیم اشغالگر هر آن، به غزه حمله کند و این همان طبیعت و خلق و خوی صهیونیست‌هاست».

او به سابقه حملات صهیونیست‌ها به گروه‌های مقاومت در نوار غزه اشاره کرد و گفت که نبرد سال ۲۰۱۴ بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در غزه طولانی‌ترین درگیری بود و این رژیم خواست با از استفاده از این فرصت، حماس و مقاومت را در غزه حذف کند.

ابومرزوق گفت که اهمیت نبرد ۲۰۱۴ در این است که حماس و مقاومت در غزه حضور منطقه‌ای خود را اثبات کردند.

طی روز‌های گذشته اراضی اشغالی به ویژه قدس و مقابل منزل «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صحنه تجمعات اعتراضی شدید علیه فساد او و خانواده‌اش و ناکار آمدی کابینه این رژیم بود. معترضان خواستار استعفای نتانیاهو از نخست‌وزیری محاکمه او به عنوان مفسد شدند.

عضو دفتر سیاسی حماس، به شایعات منتشر شده طی یک هفته اخیر در مورد شناسایی و بازداشت فرماندهانی در گردان‌های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) که متهم به جاسوسی برای اسرائیل شده‌اند، واکنش نشان داد و گفت این گونه اخبار صحت ندارد و هدف از آن، تخریب حماس است.

او گفت که حماس شماری از افرادی را که در غزه با رژیم صهیونیستی‌ همکاری داشته، بازداشت کرده ولی در بین آن‌ها نیروی نظامی یا فرمانده وجود ندارد.

ابو مرزوق از رسانه‌های عربی از جمله العربیه سعودی خواست دقت کرده و با انتشار چنین شایعاتی بلندگو و رسانه صهیونیست‌ها نشوند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها