انتقاد روسیه از طرح تحریمی آمریکا علیه پروژه «نورد استریم 2»

انتقاد روسیه از طرح تحریمی آمریکا علیه پروژه «نورد استریم 2»
پنج‌شنبه 26 تير 1399 - 18:30

سخنگوی کرملین در اظهار‌نظری از طرح سناتور‌های آمریکایی برای تحریم‌ شرکت‌های همکار با پروژه نورد استریم 2 انتقاد کرد و آن را رقابت غیر‌منصفانه خواند.

العالم - آمریکا

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین امروز پنجشنبه در اظهار نظری از طرح سناتور‌های آمریکایی برای تحریم شرکت‌های همکار با پروژه نورد استریم ۲ انتقاد کرد.

به نوشته خبر‌گزاری «تاس»، پسکوف درباره این طرح گفته تهدید واشنگتن برای اعمال تحریم‌ها علیه پروژه‌های نورد استریم۲ و دومین خط لوله گاز ترک‌استریم در چار‌چوب قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» یک فشار ناروا بر تجارت اروپا و یک رقابت غیرمنصفانه است.

وی در این باره گفت: «آن (طرح تحریمی) تحولات منفی، رویه غیر‌ضروری اعمال محدودیت‌های مختلف و فشار غیر‌ضروری بر تجارت اروپا را به دنبال دارد که شرکت‌های روسی نیز به آن (تجارت) وابسته هستند.»

وی در ادامه افزود: «آن (طرح تحریمی) رقابتی غیر‌منصفانه را به همراه دارد که تلاش می‌کند اروپایی‌ها را به خرید گاز گران‌تر با شرایطی که کمتر مطلوب است، ترغیب کند.»

اوایل ماه ژوئن امسال چند سناتور‌ آمریکایی طرحی را برای تحریم‌ تمام شرکت‌های همکار با پروژه «نورد استریم۲» ارائه کردند.

«تد کروز»، «جین شاهین» و «جان باروزو» از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به همراه «تام کاتن» و «ران جانسون»، دو سناتور دیگر این مجلس، شانزدهم خرداد ماه طرحی را معرفی کردند که خواستار تحریم تمام شرکت‌های همکار با پروژه «نورد استریم۲» است.

بر اساس این طرح تمام شرکت‌هایی که ارائه کننده گواهینامه، خدمات بیمه و تجهیزات بندرگاهی به پروژه نورد استریم۲ روسیه باشند تحریم خواهند شد.

زمانی که شرکت لوله کشی دریایی «Allseas» واقع در کشور سوئیس به دلیل تحریم‌های آمریکا فعالیت خود را در پروژه نورد استریم ۲ متوقف کرد، این پروژه نیز در اواخر سال ۲۰۱۹ به حالت تعلیق در آمد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها