سازمان ملل: مذاکرات بین الافغانی هفته جاری در قطر برگزار می‌شود

سازمان ملل: مذاکرات بین الافغانی هفته جاری در قطر برگزار می‌شود
يکشنبه 26 مرداد 1399 - 14:16

علی‌رغم اختلافات موجود بر سر زمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، سازمان ملل از برگزاری این گفت‌وگوها طی هفته جاری در دوحه خبر داد.

العالم - جهان اسلام

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد مذاکرات بین‌الافغانی هفته جاری در قطر برگزار می‌شود.

یوناما در صفحه توئیتر خود نوشت که اعضای این نهاد با هیات دفتر سیاسی طالبان در قطر دیدار کرده و اعلام شده که مذاکرات بین الافغانی این هفته آغاز خواهد شد.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان کاهش خشونت را برای آغاز مذاکرات مهم عنوان کرد و از آمادگی این نهاد برای کمک به پروسه صلح در افغانستان خبر داده است.

این در حالی است که طالبان امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت افغانستان را به رسمیت نشناخته و با آن وارد مذاکره نخواهد شد.

طالبان تاکید کرد که تنها با نمایندگان گروه‌های مختلف وارد مذاکره خواهد شد.

قرار بود روز یکشنبه مذاکرات صلح افغانستان آغاز شود، اما روز گذشته برخی منابع و اعضای تیم مذاکره کننده دولت افغانستان از تعویق و تأخیر در برگزاری این مذاکرات خبر دادند.

در همین ارتباط نیز، «غلام فاروق مجروح»، عضو گروه مذاکره کننده دولت کابل اعلام کرد که اگرچه زمان آغاز گفت‌وگوها با طالبان به صورت دقیق مشخص نیست، اما تیم مذاکره کننده قرار است در همین هفته به قطر سفر کند.

دولت افغانستان با تشکیل لویه جرگه 400 زندانی خطرناک طالبان را برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آزاد کرده، اما تاکنون زمان آغاز این گفتگوها مشخص نشده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها