حسکه آب ندارد؛ بیش از یک میلیون انسان در خطر مرگ

حسکه آب ندارد؛ بیش از یک میلیون انسان در خطر مرگ
شنبه 1 شهريور 1399 - 14:42

کاربران هشتگ های "حسکه را نجات دهید"، "حسکه آب ندارد" و "حسکه تشنه است" را در اعتراض به ادامه قطع آب به روی بیش از یک میلیون انسان در شهر حسکه به مدت بیش از ده روز پیاپی، ترند کردند.

العالم - داغ های مجازی

گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه از چند روز قبل ایستگاه پمپاژ آب علوک (تنها منبع آب آشامیدنی شهر حسکه و مناطق اطراف) را بستند. این ایستگاه نزدیک شهر رأس عین واقع شده است. بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل خواستار مداخله این سازمان برای پایان دادن به رنج اهالی این شهر و توقف اقدام ترکیه در قطع آب اشامیدنی مردم شد.

کاربران توییتر این حادثه را "کشتار جمعی" همه موجودات زنده دانسته و خواستار نجات بیش از یک میلیون شهروند سوریه در این شهر شدند.

کاربران تأکید کردند که بیش از یک میلیون انسان در حسکه به خاطر قطع آب به مدت ده روز پیاپی، با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

برخی کاربران، خواستار تحرک فوری سازمان های بین المللی برای نجات اهالی حسکه از کشتار جمعی شده و سکوت جهانی در قبال این جنایت را محکوم کردند.

آنها گفتند که سکوت محافل بین المللی در قبال تشنگی اهالی حسکه حکایت از دورویی جامعه بین الملل و سازمان ملل و سازمان های بین المللی بشردوست دارد.

برخی کاربران هم گفتند که درد اهالی حسکه بدتر و خطرناک تر از ویروس کروناست. آنها تأکید کردند که کسانی که آب را به روی یک میلیون انسان قطع می کند، هدفش فقط کشتار است و این جنایت، جنایتی تروریستی و غیر انسانی است.

برخی نیز به توطئه های آمریکا علیه ملت سوریه اشاره کرده و گفتند که "قسد" به دستور آمریکا برق رأس العین را از طرف ترکیه قطع کرده است.

برخی کاربران هم گفتند که استان حسکه پیشتر به اسم هایی مثل "ام الانهار" و "سبد غذای سوریه" معروف بود اما امروز تشنه است.

دولت سوریه طی چند روز اخیر در حد امکان چندین تانکر آب آشامیدنی برای اهالی حسکه ارسال کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها