ماس: ایران نباید به تسلیحات پیشرفته دست یابد/ اشکنازی: سیاست تل‌آویو از الحاق به عادی‌سازی تغییر کرد

ماس: ایران نباید به تسلیحات پیشرفته دست یابد/ اشکنازی: سیاست تل‌آویو از الحاق به عادی‌سازی تغییر کرد
پنج‌شنبه 6 شهريور 1399 - 14:34

وزرای خارجه آلمان و رژیم صهیونیستی با حضور در نشست خبری مشترک، درباره مسائلی از جمله محدودیت تسلیحاتی ایران و توافق عادی‌سازی روابط بین تل‌آویو و ابوظبی صحبت کردند.

العالم - اروپا

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که به برلین سفر کرده، امروز (پنجشنبه) در نشست خبری مشترک با «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان شرکت کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره» ماس در این نشست خبری گفت که آلمان به حفظ توافق هسته‌ای ایران متعهد است اما بر لزوم پایبندی تهران به رفتارهای معقول و قابل قبول در منطقه غرب آسیا تاکید می‌کند.

در حالی که آلمان چند روز پیش به پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران در شورای امنیت رأی ممتنع داده بود، اما ماس امروز مدعی شد: «به دنبال راهکار دیپلماتیک برای مطمئن شدن از اجرای محدودیت تسلیحاتی بر ایران هستیم».

وی همچنین افزود: «ما نمی‌خواهیم ایران به تسلیحات پیشرفته دست یابد، اما همینطور نمی‌خواهیم که مسیر گفت‌وگو را قطع کنیم».

وزیر خارجه آلمان با استقبال از توافق عادی‌سازی روابط امارات عربی متحده با رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: «این یک گام تاریخی بود. ما از تصمیم اسرائیل برای تعلیق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری استقبال می‌کنیم، امری که احیای روند صلح (مذاکرات سازش) را تشویق می‌کند».

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز با بیان اینکه مشخصاََ سیاست تل‌آویو از طرح اشغال کرانه باختری به عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی تغییر کرده، ابراز امیدواری کرد که با این تغییر رویکرد، فلسطینی‌ها دوباره به پای میز مذاکره بازگردند.

اشکنازی همراستا با ابراز نگرانی‌های تکراری و نخ‌نما شده اروپایی‌ها علیه تهران، مدعی شد: «ما از [احتمال] دستیابی ایران به سلاح اتمی نگران هستیم».

وی همچنین خواستار تمدید محدودیت تسلیحاتی بر تهران شده و افزود: «بعد از دو ماه آینده، ایران نباید اجازه داشته باشد تسلیحات پیشرفته به دست بیاورد».

در حال تکمیل...

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها