انهدام «اتاق عملیات» جبهه النصره در ادلب در ۴ حمله هوایی ارتش سوریه

انهدام «اتاق عملیات» جبهه النصره در ادلب در ۴ حمله هوایی ارتش سوریه
پنج‌شنبه 20 شهريور 1399 - 05:41

یک جنگنده ارتش سوریه دیروز با انجام چهار بار حمله هوایی به غرب ادلب، «اتفاق عملیات» گروهک موسوم به جبهه النصره را منهدم کرد که در نتیجه آن، ۱۱ نفر از عناصر تروریستی وابسته به النصره کشته شدند.

العالم-سوريه

یک جنگنده ارتش سوریه پس از رصد تحرکات تروریست‌های «هیات تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) در اطراف یکی از مراکز اصلی آنها در غرب شهر ادلب، چهار بار متوالی به آن حمله کرد.

یک منبع میدانی و محلی سوریه گفته که در این چهار بار حمله جنگنده سوریه، «اتاق عملیات» گروک جبهه النصره متلاشی شده و همه تروریست‌های که داخل آن بودند، کشته شدند.

یک منبع میدانی دیگر گفته که این حمله هوایی پس از رصد تعداد زیادی از خودروها در اطراف مقری در غرب شهر ادلب که قرار بود محل نشست دو گروهک «جبهه النصره» و «حراس الدین» باشد، صورت گرفت.

منبع مذکور که نخواست نامش فاش شود، تاکید کرد که 11 نفر از سران دو گروهک نامبرده که هویت آنها مشخص نشده است، در حمله جنگنده سوری از پای درآمده و مقر آنها به طور کامل منهدم شد.

گروهک تروریستی حراس الدین در سال 2016 از سوی فرماندهان سابق اردنی «جبهه النصره» که ریشه عضویت در القاعده دارند تاسیس شد.

رئیس این گروهک «ابو همام الشامی» عضو سابق جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه در سالهای 2013 تا 2016 است و «ابو جلیبیب طوباس»، «ابو خدیجه الاردنی»، «ابو عبدالرحمن المکی»، «سیف العدل» و «سامی العریدی» اعضای مجلس شورای «حراس الدین» هستند.

تسنيم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها