انفجار در مسیر یک کاروان حامل تجهیزات ائتلاف آمریکا در «ذی قار» عراق/ «قاصم الجبارین» مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت

انفجار در مسیر یک کاروان حامل تجهیزات ائتلاف آمریکا در «ذی قار» عراق/ «قاصم الجبارین» مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت
يکشنبه 6 مهر 1399 - 15:46

منابع آگاه از انفجار یک بمب در مسیر حرکت یک کاروان حامل تجهیزات نظامی ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش در استان ذی‌قار عراق خبر دادند.

العالم _ عراق

گروه رسانه‌ای «الاعلام الامنی» عراق، امروز (یک‌شنبه - ۲۷ سپتامبر) از انفجار علیه یک کاروان نظامی ائتلاف آمریکایی در استان «ذی‌قار» در جنوب این کشور خبر داد.

به نوشته وبگاه «شفق نیوز»، این گروه رسانه‌ای طی بیانیه‌ای اعلام کرد که یک کاروان حامل تجهیزات نظامی ائتلاف بین‌المللی که به واسطه شرکت‌های حمل و نقل عراقی در حال انتقال بود و رانندگان آن نیز عراقی بودند، در ناحیه «البطحاء» در ذی‌قار، هدف انفجار یک بمب کنارجاده‌ای قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، این انفجار صرفا موجب وارد آمدن خسارت به یکی از خودروها شد و کاروان مذکور به سمت مقصد خود به حرکت ادامه داد.

شایان ذکر است؛ یگان «قاصم الجبارین» در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که انفجار در نزدیکی کاروان حامل کمک‌های لجستیکی به نیروهای آمریکایی در منطقه «البطحاء» کار این گروه تازه تأسیس بوده است.

در اطلاعیه این یگان آمده است که این کار در راستای در تنگنا قرار دادن و محاصره نظامی و اقتصادی اشغالگران آمریکایی صورت گرفته است. از میزان تلفات نیروهای ائتلاف آمریکایی در این حمله هنوز خبری منتشر نشده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها