پس از ترامپ و پوتین، بایدن هم نامزد دریافت صلح نوبل شد

پس از ترامپ و پوتین، بایدن هم نامزد دریافت صلح نوبل شد
سه شنبه 8 مهر 1399 - 13:50

یک نماینده انگلیسی از حزب کارگر، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا را به دلیل آنچه تعهد وی به مذاکره و بخشیدن آرامش در بحبوحه اعتراضات و آشفتگی سیاسی آمریکا خوانده، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل کرد.

العالم - آمریکا

«جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از سوی «کریس برایانت» نماینده حزب کارگر پارلمان انگلیس نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

به گزارش شبکه «اسکای نیوز»، همزمان با رسیدن رقابت‌های انتخاباتی آمریکا به مراحل نهایی، حالا نام بایدن هم در کنار ترامپ در فهرست نامزدهای این جایزه قرار گرفت.

برایانت که عضو کمیته امور خارجه مجلس عوام و رئیس کمیته استانداردها و امتیازات است در خصوص این انتخاب مدعی شد بایدن به دلیل تعهدش به مباحثه و مناظره سیاسی در زمان آشفتگی در سیاست‌ آمریکا مستحق این جایزه است.

وی گفت: جایزه صلح نوبل چیز بزرگی است و در زمانی که شهرهای آمریکا در شعله‌های آتش قرار گرفته‌اند و شهروندان علیه یکدیگر برافروخته شده‌اند، جو بار آرامش‌بخشیدن را به دوش کشیده است.

این نماینده انگلیسی در ادامه در اشاره غیرمستقیم به تهدیدات و تشویق ترامپ به خشونت علیه معترضان ضد نژاد پرستی در آمریکا، افزود: در زمانی که دیگران به راه‌حل‌های خشونت‌آمیز متوسل شده‌اند، وی اظهار داشت که بهترین نیرو، نیروی مباحثه است.

اعضای دولت‌ها، دادگاه‌های بین‌المللی، روسای دانشگاه‌ها، اساتید علوم اجتماعی، تاریخ، فلسفه، حقوق و الهیات، روسای موسسات تحقیقات صلح و موسسات امور خارجه می‌توانند افراد را برای جایزه صلح نوبل پیشنهاد و نامزد کنند. برنده جایزه صلح نوبل ۹ اکتبر (۱۸ مهر) اعلام خواهد شد.

علاوه بر ترامپ، کاخ کرملین هم تایید کرده که «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده است. این نامزدی از سوی گروهی از شخصیت‌های عمومی روسیه با پیشگامی «سرگئی کمکوف»، نویسنده روس انجام شد اما هنوز مشخص نشده که دلیل آن چه بوده است.

پیش از این شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور به دلیل میانجی‌گری برای حصول توافق عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی، نامزد جایزه صلح نوبل شده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها