حماس: افتخار نتانیاهو به توافق‌های سازش، ذلت بحرین و امارات را نشان داد

حماس: افتخار نتانیاهو به توافق‌های سازش، ذلت بحرین و امارات را نشان داد
پنج‌شنبه 24 مهر 1399 - 21:59

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق سازش با رژیم‌های امارات و بحرین افتخار می‌کند، نهایت ذلت این دو رژیم را نشان می‌دهد.

العالم - فلسطین اشغالی

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) گفت که افتخار کردن نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اینکه توافق‌های سازش با امارات و بحرین را از موضع قدرت منعقد کرده و این کشورها خودشان خواهان عادی سازی بودند، مایه تاسف است.

«حازم قاسم» تاکید کرد: این نشان دهنده اوج ذلالتی است که کشورهای سازشگر با رژیم صهیونیستی به آن رسیده‌اند.

سخنگوی حماس گفت: مباهات و احساس غرور و افتخار نتانیاهو در ارائه توافق‌های سازش به کنست بار دیگر ثابت می‌کند که این فقط رژیم اشغالگر اسرائیل است که از توافقنامه‌های سازش بهره مند می‌شود.

کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) روز پنجشنبه با اکثریت آرا توافق سازش با امارات متحده عربی را به تصویب رساند.

بر اساس این گزارش پارلمان رژیم صهیونیستی، با ۸۰ رأی موافق و ۱۳ رأی مخالف این توافقنامه را مورد تأیید قرار داد و قرار است این توافقنامه برای تأیید نهایی به کابینه این رژیم ارسال شود.

بعد از ظهر امروز پنجشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه تصویب این توافقنامه در کنست به سخنرانی پرداخت.

نتانیاهو در صحبت‌های خود با بیان اینکه این توافق را از موضع قدرت با امارات امضا کرده‌ مدعی شد: «در توافق صلح با امارات بندهای محرمانه وجود ندارد».

نتانیاهو در این جلسه همچنین مدعی شد که چند کشور عربی-اسلامی به علت قدرتی که در زمینه امنیت سایبری در اختیار دارند می‌خواهند به رژیم صهیونیستی نزدیک شوند.

توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی برای اولین بار در ۱۳ آگوست (۲۳ مرداد) از زبان «دونالد ترامپ» اعلام شد و پس از آن بحرین نیز به این غائله پیوست و دو کشور در ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) با حضور در کاخ سفید به طور رسمی توافق سازش با اسرائیل را امضاء کردند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها