وحشت برلین از وقوع حملات تروریستی مشابه اتریش و فرانسه در آلمان

وحشت برلین از وقوع حملات تروریستی مشابه اتریش و فرانسه در آلمان
پنج‌شنبه 15 آبان 1399 - 22:56

مقام‌های امنیتی آلمان درباره وقوع حملات تروریستی مشابه اتریش و فرانسه در این کشور هشدار داده و وزیر کشور آلمان گفته است که هر لحظه باید انتظار وقوع حمله تروریستی را داشت.

العالم - اروپا

به نقل از روزنامه "راینیشن پست آلمان"، "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان بعد از حمله تروریستی وین درباره اتخاذ تصمیمات سریع و عمل گرایی در واکنش به این حمله تروریستی هشدار داده و در سخنانی در پارلمان آلمان گفت: بیشتر این مسئله مهم است که قوانین فعلی رایج به صورت مداوم اعمال شود.

وی همچنین وضعیت خطر در آلمان را همچنان بالا ارزیابی کرده و گفت: در هر زمان باید انتظار حملات تروریستی در کشور را داشت.

زیهوفر مبارزه با تروریسم را نیازمند همکاری در اروپا و در سطح بین الملل دانسته و گفت: این مسئله باید یک موضوع مهم مطرح در دیدار وزرای کشور اروپایی که 13 نوامبر برگزار می شود باشد.

وزیر کشور آلمان همچنین از ارتباطاتی بین حمله تروریستی وین و جمهوری فدرال آلمان خبر داده و تاکید کرد: مبارزه ما علیه تروریسم علیه اسلام نیست، بلکه علیه افراط گرایی خشن متعصبانه است.

معاون فراکسیون حزب لیبرال دموکرات آلمان هم درباره داشتن سوء ظن عمومی به همه مسلمانان هشدار داده است.

رئیس فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان هم با اشاره به حمله تروریستی اخیر داعش به دانشگاهی در پایتخت افغانستان گفته است: هر حمله تروریستی و هر قتلی وحشتناک و تکان دهنده است صرف نظر از اینکه کجا اتفاق می افتد.

وزیر داخلی ایالات تورینگن آلمان هم بعد از حملات تروریستی اخیر در اروپا از احتمال شکل گیری موج جدیدی از ترور در اروپا سخن گفته و تاکید کرد که هم احتمال اقدامات مشابه وجود دارد و هم شکل گیری یک استراتژی مزورانه.

سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان هم خواستار تقویت نهادهای امنیتی در آلمان شده است.

معاون فراکسیون حزب سبز پارلمان آلمان هم اعلام کرده است: پوپولیسم، تحریک، اسلام هراسی و نژادپرستی نه تنها غیر انسانی است بلکه یک رویکرد امنیتی وحشتناک است که برای همه ما خطرناک است.

رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان هم خطر تروریسم افراطی در کشور را همچنان بالا دانسته و گفته است: هر روز باید انتظار یک حمله تروریستی در آلمان را داشته باشیم.

"توماس هالدنوانگ"، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان ( سازمان حفاظت از قانون اساسی) از نهادهای امنیتی این کشور خواست که بیدار باشند.

این مقام امنیتی در آلمان همچنین شرایط تهدید در کشور را بدون تغییر ارزیابی کرده و گفت: من همواره در چند سال گذشته گفته ام که تهدیدهای ناشی از تروریسم اسلامی افراطی همچنان بالا است و ما باید هر روز انتظار یک حمله تروریستی در کشور را داشته باشیم.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان در این کشور در حال حاضر 615 عنصر خطر اسلام گرای افراطی تحت نظر نهادهای امنیتی قرار دارند. علاوه بر این 521 فرد مرتبط هم وجود دارند که هنوز به مرحله تبدیل شدن به عناصر خطر نرسیده اند.

در آلمان به کسانی عناصر خطر گفته می شود که انتظار ارتکاب به اقدامات تروریستی از طرف آن ها می رود.

دوشنبه شب وین پایتخت اتریش هدف حملات فردی مهاجم قرار گرفت به‌طوری که علاوه بر حمله در نزدیکی کنیسه مرکزی شهر وین و هتل هیلتون، همزمان در 6 نقطه دیگر این شهر نیز اقدام به تیراندازی شد. اتریش برای اولین بار در دهه های گذشته چنین حمله ای را تجربه کرده است. در این حمله تروریستی 4 نفر کشته و 22 نفر زخمی شدند. داعش مسئولیت این حمله تروریستی در اتریش را بر عهده گرفت.

پیش از این هم دو حمله تروریستی در فرانسه به وقوع پیوست. اوایل اکتبر سال جاری میلادی در درسدن آلمان هم دو توریست با چاقو هدف حمله قرار گرفتند و یکی از آن ها کشته شد.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها