واکنش کجدار و مریز اتحادیه اروپا /خودداری بروکسل از تروریستی خواندن اقدام جنایتکارانه ترور شهید فخری‌زاده

واکنش کجدار و مریز اتحادیه اروپا /خودداری بروکسل از تروریستی خواندن اقدام جنایتکارانه ترور شهید فخری‌زاده
شنبه 8 آذر 1399 - 16:37

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه با صدور بیانیه‌ای بدون تروریستی خواندن به شهادت رساندن شهید دکتر «محسن فخری زاده» دانشمند ممتاز هسته ای و صنعت دفاعی ایران، آن را اقدامی جنایتکارانه خواند.

العالم ـ اروپا

یک روز پس از وقوع این ضایعه دلخراش، دفتر سخنگویی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای نوشت: در ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ (۷ آذر ۱۳۹۹) در منطقه آبسرد، یک مقام رسمی دولت ایران و چندین غیر نظامی در مجموعه‌ای از حملات کشته شدند.
این بیانیه می افزاید: این یک اقدام جنایتکارانه و مغایر اصول احترام به حقوق بشر اتحادیه اروپاست. نماینده عالی مراتب تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان ابراز و برای آنهایی که مصدوم شده اند بهبودی آرزو می کند.
بیانیه یاد شده یادآور می‌شود: در این دوران پر ابهام، بیش از هر زمان دیگری ضروری است که تمام طرف‌ها آرامش خود را حفظ و خویشتن‌داری کنند تا از تشدید اوضاع که به نفع هیچ‌کس نیست جلوگیری شود.
فخری زاده از دانشمندان کشورمان عصر دیروز /جمعه 7 آذر ماه 1399/ در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسید.

پیش از این «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی در واکنش به ترور شهید «محسن فخری زاده» در توییتی نوشت قتل هدفمند فرامرزی خارج از درگیری مسلحانه، نقض قانون بین‌المللی حقوق بشر و منشور سازمان ملل است.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیروز در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم اسرائیل در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

واکنش کجدار و مریز اتحادیه اروپا در برابر به شهادت رساندن شهید دکتر «محسن فخری زاده» یک مقام رسمی وزارت دفاع کشورمان و خودداری این اتحادیه از تروریستی خواندن این اقدام ضد بشری و منزجر کننده در حالی است که کمتر از سه هفته پیش به دنبال وقوع برخی حملات در کشورهای آلمان، فرانسه و اتریش با استفاده از سلاح سرد، اعضای اتحادیه اروپا سراسیمه آن را واقعه تروریستی قلمداد و حسابی در بوق وکرنان کردند که این کشورها می خواهند قاطعانه در برابر تروریسم اسلامگرایانه اقدام کنند.

اما حالا اقدام یک گروه تروریستی مسلح که بنابر اعلام کارشناسان و منابع خبری غربی، رژیم صهیونیستی و آمریکا پشت پرده این اقدام قرار دارند، با انفجار انتحاری و سپس رگبار ممتد گلوله ها یک مقام رسمی وزارت دفاع کشور را رذیلانه به شهادت رساندند، از به کار بردن واژه تروریستی برای چنین اقدامی که با دنائت و رفتاری ضد بشری صورت گرفته است، خودداری کرده و بار دیگر با به کار گرفتن معیارهای دوگانه یا چند گانه نشان دادند که در دفاع از جان انسان ها، حقوق بشر و ژست هایی از این دست، فقط لاف انسان دوستی می زنند و در عمل آن کار دیگر می کنند.

تروریست های مسلح عصر روز گذشته / جمعه 7آذر ماه 99/ خودرو حامل محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند و وی را به شهادت رساندند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها