موضع اولیانوف در باره واکنش برخی نمایندگان مجلس در خصوص بازرسان آژانس

موضع اولیانوف در باره واکنش برخی نمایندگان مجلس در خصوص بازرسان آژانس
دوشنبه 10 آذر 1399 - 09:55

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین به درخواست برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران در پاسخ به ترور شهید فخری زاده واکنش نشان داد.

العالم ـ اروپا

میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین روز یکشنبه با انتشار توئیتی خاطرنشان کرد: در ارتباط با ترور دانشمند ایرانی، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران خواستار توقف اجرای پروتکل الحاقی و توقف بازرسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران شدند.

وی افزود: علت و انگیزه این تقاضا قابل درک است اما احساسات و هیجانات همیشه به یافتن راه حل های درست کمک نمی‌کند. پروتکل الحاقی در جهت منافع همه ازجمله تهران است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس، با اشاره به نشست غیرعلنی مجلس از طرح برخی نمایندگان برای لغو اجرای پروتکل الحاقی در رابطه با بازرسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تأسیسات هسته‌ای کشورمان خبر داد و گفت: در این جلسه موضوع ترور شهید فخری‌زاده مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جمع‌بندی جلسه این بود که مجلس به روند بازرسی‌های آژانس خوشبین نیست و به بازرسان این سازمان مشکوک است چرا که منشأ بسیاری از اتفاقات تلخ و ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان را همین رژیم بازرسی‌های آژانس می‌داند. بر همین اساس تصمیم گرفته شد طرحی تهیه و به تصویب برسد که طبق آن اجرای پروتکل الحاقی در مورد بازرسی‌های آژانس از تأسیسات هسته‌ای کشورمان لغو شود. اجرای پروتکل الحاقی از ابتدا هم داوطلبانه بوده که براساس این طرح باید لغو شود.

عناصر تروریستی مسلح بعدازظهر روز جمعه 7 آذر ماه 1399 حوالی ساعت ۱۵:۲۰، محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند و وی را به شهادت رساندند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها