عدم مخالفت لابی صهیونیستی «آیپک» با فروش اف-۳۵ به امارات

عدم مخالفت لابی صهیونیستی «آیپک» با فروش اف-۳۵ به امارات
چهارشنبه 19 آذر 1399 - 14:02

سخنگوی لابی صهیونیستی «آیپک» در آمریکا می‌گوید مخالفتی با فروش تسلیحات پیشرفته از جمله جنگنده‌های «اف-۳۵» به امارات عربی متحده ندارد.

العالم - آمریکا

بعد از عدم مخالفت رژیم صهیونیستی با فروش جنگنده‌های «اف-۳۵» به امارات عربی متحده، اکنون لابی اسرائیلی «کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل» موسوم به «آیپک» نیز اعلام کرد که مخالفتی با این موضوع ندارد.

«مارشال ویتمن» سخنگوی آیپک در ایمیلی که برای خبرگزاری «جوییش تلگرافیک» ارسال کرد، نوشت: «ما با پیشنهاد فروش تسلیحات به امارات عربی متحده مخالف نیستیم، هم با توجه به توافق صلحی که بین اسرائیل و امارات حاصل شده و هم توافق بین اسرائیل و آمریکا مبنی بر اینکه برتری نظامی اسرائیل از این قرارداد فروش متأثر نمی‌شود».

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، همزمان با این ایمیل، گروه «مؤسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا» که از لابی‌های تندروی صهیونیستی در ایالات متحده است، موافقت خود با فروش تسلیحات پیشرفته از جمله اف-۳۵ به ابوظبی را اعلام کرد.

پیش از این، «ران دِرمِر» سفیر رژیم صهیونیستی در ایالات متحده گفته بود تل‌آویو نه تنها هیچ مشکلی با فروش جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی به امارات عربی متحده ندارد، بلکه بیشتر نگرانی آنها از احتمال بازگشت واشنگتن به برجام است.

پس از امضای توافق عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ابوظبی بود که برخی رسانه‌های صهیونیستی فاش کردند، یکی از بندهای سری توافق صلح با امارات فروش جنگنده اف-۳۵ به طرف اماراتی است؛ مسئله‌ای که در ابتدا، انکار مقام‌های رژیم صهیونستی را در پی داشت بطوریکه مقام‌های این رژیم می‌گفتند که در صورت صحت این موضوع، این معامله «برتری نظامی» تل‌‌آویو را در منطقه در معرض خطر قرار خواهد داد.

اما پس از گذشت چند روز از انتشار این اخبار و سفر «بنی گانتز»‌ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن، مقام‌های این رژیم رسما اعلام کردند که با فروش جنگنده اف-۳۵ به امارات مشکلی ندارند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها