۵۵ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

۵۵ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند
دوشنبه 13 بهمن 1399 - 14:11

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، ۵۵ عضو گروه طالبان در چهار استان این کشور طی درگیری با نیروهای ارتش کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

العالم ـ آسیا

وزارت دفاع افغانستان روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای افزود: ۳۰ تن از افراد طالبان در شهرستان‌های «دند، پنجوایی و ارغنداب» استان قندهار طی درگیری با نیروهای ارتش کشته و چهار تن دیگر از آنها زخمی شدند.

در این اطلاعیه آمده است: همچنین در این عملیات مقداری مهمات، تعدادی سلاح و هفت پناهگاه مهم این گروه نیز توسط نیروهای دولتی منهدم شده است.

این وزارت خانه همچنین خاطرنشان کرد: شش تن از اعضای گروه طالبان در استان لوگر کشته و چهار تن زخمی شدند. در استان فراه در غرب این کشور هم شش تن از افراد طالبان در نبرد با نیروهای ارتش در شهرستان «پشت‌رود» کشته و پنج تن دیگر مجروح شدند.

وزارت دفاع افغانستان در اطلاعیه‌ دیگری اعلام کرد: ۱۳ تن از اعضای طالبان در شهرستان «ناوه» استان هلمند در جنوب این کشور توسط نیروهای دولتی کشته شدند.

درگیری‎ها در افغانستان در حالی بشدت ادامه دارد که مذاکرات صلح در دوحه متوقف شده است. همچنین اتحادیه اروپا نیز افزایش خشونت و قتل‌های هدفمند دراین کشور را بشدت محکوم کرده و خواستار آتش‌بس و گفت وگوی صلح شده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها