تجمع ضد نژادپرستی در نیویورک به خشونت کشیده شد

تجمع ضد نژادپرستی در نیویورک به خشونت کشیده شد
شنبه 25 بهمن 1399 - 17:41

تجمع حامیان جنبش «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» در شهر نیویورک به خشونت کشیده شد و پلیس یازده نفر را بازداشت کرد.

العالم - آمریکا

حامیان جنبش «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» عصر روز جمعه به وقت محلی در یکی از میادین اصلی نیویورک تجمع کردند.

به نوشته روزنامه «نیویورک پست»، این تجمع که شامل حدود صد نفر از معترضان به نژادپرستی بود، در مقابل اداره پلیس شهر نیویورک شکل گرفت.

اعتراض‌کنندگان با به آتش کشیدن پرچم آمریکا، علیه بدرفتاری پلیس علیه رنگین‌پوستان شعار سر دادند. این تجمع رفته رفته به خشونت کشیده شد و نهایتاً یازده نفر از توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.

در این میان دو مأمور پلیس و یک عکاس خبری نیز زخمی شدند. با این‌حال جزئیاتی از میزان جراحات این دو پلیس گزارش نشده است.

به گفته اداره پلیس نیویورک، معترضان عکاس خبری را با مأمور پلیس اشتباه گرفته و به سمت او حمله کرده بودند. اوبه طوری جدی زخمی نشده و نیازی به انتقال به بیمارستان نداشت.

از تابستان امسال و در پی قتل «جورج فلوید» شهروند غیرمسلح سیاهپوست در یکی از شهرهای آمریکا، جنبشی با عنوان جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد به راه افتاد که کم و بیش تا کنون ادامه دارد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در واکنش به شروع این جنبش و تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف، معترضان به نژادپرستی را اوباش و شورشی خواند و از نیروهای پلیس و گارد ملی برای سرکوب آن‌ها استفاده کرد.

در پی سرکوب گسترده این جنبش اعتراضی توسط مأموران آمریکایی، مقامات دموکرات برخی ایالات خواستار انحلال یا تعدیل نیرو در شماری از ادارات پلیس شدند. ترامپ در پاسخ، به صورت تمام قد از این نیروهای سرکوب دفاع و در مواردی با آن‌ها به طور رسمی دیدار کرد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها