ضرورت توسعه روابط ایران و تاجیکستان محور گفت‌و‌گوی‌ رحمان و رحمانی فضلی

ضرورت توسعه روابط ایران و تاجیکستان محور گفت‌و‌گوی‌ رحمان و رحمانی فضلی
سه شنبه 5 اسفند 1399 - 22:29

در دیدار «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان بر ضرورت توسعه روابط دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید شد.

العالم - ایران

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران عصر امروز با رئیس جمهور تاجیکستان «امامعلی رحمان» دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار، مقامات دو کشور ایران و تاجیکستان به بررسی مناسبات و روابط دوجانبه تاجیکستان و ایران، به خصوص وضعیت و چشم انداز همکاری های دو کشور در حوزه امنیتی پرداختند.

در همین راستا تاکید شد: تا به امروز میان دو کشور ایران و تاجیکستان، بیش از ۱۶۰ سند همکاری دوجانبه، از جمله یادداشت تفاهم در زمینه اصول و چارچوب همکاری دوجانبه در حوزه امنیت به امضا رسیده است که زمینه حقوقی مناسبات دو طرف را تشکیل می دهند.

رئیس جمهوری تاجیکستان در این دیدار بر اجرای همه جانبه سند همکاری های امنیتی به امضا رسیده که در جهت تقویت همکاری های بین مقامات کشور دو کشور زمینه مساعد را فراهم آورده است، و اجرای فعالانه مفاد این سند تاکید کرد.

همچنین دو طرف درخصوص مسائلی مانند تشدید رقابت های ژئوپلیتیک، تهدیدات عصر حاضر به امنیت جهانی و منطقه ای تبادل نظر کردند.

دو طرف درخصوص پاندمی کرونا و آثار آن در بروز بحران شدید اقتصادی و مالی جهانی که بدون شک وضعیت کنونی و آینده کشورهای منطقه را به طور جدی تهدید می کند، نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند و نسبت اقدامات عملی دولتهای دو کشور جهت مبارزه با این پاندمی جهانی تبادل نظر کردند.

در جریان این دیدار، مقامات دو کشور، سایر مسائل جاری بین المللی و منطقه ای را نیز مورد بررسی قرار دادند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها