مسکو خواستار احترام بدون قید و شرط آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه شد

مسکو خواستار احترام بدون قید و شرط آمریکا به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه شد
جمعه 8 اسفند 1399 - 14:19

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن محکومیت شدید حمله هوایی آمریکا در شرق سوریه، خواستار احترام بدون قید و شرط واشنگتن به حاکمیت دمشق شد.

العالم _ اروپا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با محکومیت شدید حمله هوایی ارتش آمریکا در خاک سوریه تاکید کرد، ما قویا این حملات را محکوم می‌کنیم و خواستار احترام بدون قید و شرط به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه هستیم.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» در یک جلسه توجیهی در وزارت خارجه روسیه درباره حمله هوایی ارتش آمریکا به منطقه‌ای در مرز سوریه و عراق افزود: روسیه هرگونه تلاش طرفهای خارجی برای تبدیل کردن میدان سوریه برای گرفتن امتیازات ژئوپلتیک را رد می‌کند.

پیش از این نیز «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران در این زمینه گفته بود که مسکو از نزدیک شرایط را در سوریه دنبال می‌کند و با شرکا و همکاران خود در سوریه در تماس نزدیک است.

پسکوف همچنین گفت که هیچ اطلاعاتی درباره اینکه آیا آمریکا به طرف روسی قبل از انجام این حمله اطلاع داده است یا خیر، ندارد.

وی تاکید کرد که چنین اطلاعاتی در سطح نظامی و میان نهادهای ارتش رد و بدل می‌شود.

صبح روز جمعه، یک مقام دیگر وزارت خارجه روسیه در واکنش به حمله هوایی آمریکا در شمال شرق سوریه، این اقدام را خلاف قوانین بین‌المللی دانست.

به نوشته روسیا الیوم، این مقام رسمی روسی گفت که آمریکایی‌ها باید واضح و روشن هدفشان از این حمله را بیان کنند. او سپس تأکید کرد که ایران به نیروهای سوری برای مبارزه با تروریسم کمک می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد ارتش این کشور به دستور «جو بایدن» مواضع متعلق به گروه‌های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده است.

فارس

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها