یمنی ها و معادلات بازدارندگی جدید... عمق سعودی در تیررس موشکهای یمن

یمنی ها و معادلات بازدارندگی جدید... عمق سعودی در تیررس موشکهای یمن
جمعه 6 فروردين 1400 - 21:21

یمنی ها با 18 پهپاد و 8 موشک بالستیک، مقرها و تاسیسات نظامی و حیاتی عربستان از جمله تاسیسات شرکت آرامکو در راس التنوره و رابغ و ینبع و جیزان را هدف گرفتند تا اعلام کنند که هفتمین سال جنگ یمن برای نظام آل سعود بسیار دردناک خواهد بود.

العالم ـ درگوشی

مردم شریف یمن طی 6 سال گذشته از جنگ حماسه آفریدند چنانکه در تاریخ ثبت خواهد شد که این دلاورمردان با عزم و اراده ای قوی، عربستان سعودی را که از حمایت آمریکا برخوردار است، به شکست کشانیدند. آنها ثابت کردند که اراده و ایمان و عقیده می تواند هر ارتشی هرچقدر مجهز را شکست دهد.

تحولات سیاسی گسترده که پرونده یمن در این 6 سال گذشته از جنگ تجاوزکارانه به خود دید، به همگان ثابت کرد که تمام رویکردها با هدف ایجاد راه حل برای پرونده یمن به سبب وقت کشی طرف سعودی به ثمر نرسید، طرف سعودی به امید پیروزی، همواره وقت کشی می کرد اما تمام تلاشهایش با شکست مواجه شد.

تمام واقعیت ها و تحولات در پرونده یمن طی سال های اخیر نشان داد که راهبرد بازدارندگی که یمنی ها طی چند سال اخیر به آن روی آوردند، تاثیرگذارتر بوده است. در واقع یمنی ها با توسعه توان موشکی و پهپادی توانستند تحولی در معادلات بازدارندگی ایجاد کنند.

به رغم آنکه خسارت های یمن بر اثر جنگ تجاوزکارانه عربستان بسیار انبوه بوده است، امروز یمنی ها پس از گذشت 6 سال از جنگ بی تردید خواهان صلحی شرافتمندانه هستند که به خون شهیدانی که از اصول و ارزشها دفاع کردند، احترام بگذارد.

در واقع کسی که به تحولات یمن طی سالهای گذشته می نگرد به خوبی می داند که یمنی ها امروز قدرتمندتر و تاثیرگذارتر شده اند. در واقع آنها تصمیم گیرنده هستند و این حق را دارند تا برای آل سعود شرط هایی را تعیین کنند؛ رژیم آل سعود امروز در بدترین شرایط خود به سر می برد؛ این رژیم در بسیاری از پرونده ها گرفتار شده است و فشارهای بین المللی به سبب اقدامات حساب نشده این کشور در سطح منطقه روز به روز افزایش می یابد.

امروز در حالی وارد هفتمین سال جنگ تجاوزکارانه آل سعود علیه یمن می شویم که همه چیز اینک به نفع یمن است. یمنی ها ثابت کردند که قادر به تحمیل شرط های خود به طرف مقابل هستند؛ شرط هایی که در هر صورت امنیت و سلامت و استقلال کشورشان را تضمین می کند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها