واکنش روسیه به تحریم های آمریکا؛

لاوروف: ۸ مقام آمریکایی را تحریم می‌کنیم/اخراج ۱۰ دیپلمات واشنگتن

لاوروف: ۸ مقام آمریکایی را تحریم می‌کنیم/اخراج ۱۰ دیپلمات واشنگتن
جمعه 27 فروردين 1400 - 21:10

وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در سخنانی در واکنش به تحریم های جدید واشنگتن علیه مسکو اعلام کرد: ۸ مقام آمریکایی در لیست تحریم های روسیه قرار می گیرند.

العالم - اروپا

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز جمعه در سخنانی در واکنش به تحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو اعلام کرد: ۸ مقام آمریکایی در لیست تحریم‌های روسیه قرار می‌گیرند.

وزیر خارجه روسیه در این باره گفت که ۱۰ دیپلمات آمریکایی از کشورش اخراج خواهند شد.

وی در ادامه افزود: در واکنش به اقدام واشنگتن، ما هم پیشنهاد می‌دهیم ۱۰ دیپلمات ایالات متحده در روسیه، کشور مان را تَرک کنند.

لاوروف در ادامه اضافه کرد: مسکو فعالیت نهادهای آمریکایی که در سیاست روسیه مداخله می کنند را متوقف می‌کند. همچنین، مسکو امکان دیدار پوتین و بایدن را نیز بررسی خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز هم گزارش داد مقامات آمریکایی که از سفر به روسیه منع شده اند شامل افراد ذیل هستند:

جان بولتون مشاور امنیت ملی در دولت ترامپ، رابرت وولسی رییس اسبق سیا، کریستوفر ری مدیر اف بی آی ، آوریل هینز مدیر اطلاعات ملی، سوزان رایس مدیر شورای سیاستگذاری داخلی آمریکا، مایکل کارواخال مدیر زندان های فدرال در آمریکا، مریک گارلند دادستان کل آمریکا و الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا.

دولت آمریکا دیروز پنجشنبه با اعلام تحریم‌های جدید مالی و بانکی خود علیه روسیه ۱۰ دیپلمات روس را از دفتر دیپلماتیک روسیه در واشنگتن اخراج کرد.

این تحریم‌ها براساس فرمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا اعمال شده و ۳۲ نهاد و شخص به علاوه ۶ شرکت بخش فناوری روسیه را به دلیل دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ و حملات هکری، از جمله حادثه بادهای خورشیدی (SolarWinds) هدف قرار داده است.

۳۲ نهاد و افراد تعیین شده به دلیل مشارکت احتمالی در تلاش‌های دولت روسیه برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده و سایر اقدامات ضد اطلاعاتی، هدف قرار گرفته‌اند.

تنش‌ها میان واشنگتن و مسکو اخیراً پس از آن تشدید شد که روسیه سفیر خود در واشنگتن را به دنبال اظهارات جنجالی بایدن علیه پوتین فراخواند.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها