شلیک اخطار گارد ساحلی لیبی به سوی قایق‌های ایتالیا

شلیک اخطار گارد ساحلی لیبی به سوی قایق‌های ایتالیا
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 00:39

سخنگوی نیروی دریایی لیبی از شلیک‌های اخطار به چند قایق ماهیگیری ایتالیایی که غیر قانونی وارد آب‌های سرزمینی لیبی شده بودند، خبر داد.

العالم - لیبی

نیروی دریایی لیبی اعلام کرد که به سوی قایق‌های ماهیگیری ایتالیایی تنها تیر هشدار هوایی شلیک کرده است.

به نوشته وبگاه «لیبایا ریویو» «مسعود ابراهیم» سخنگوی نیروی دریایی لیبی خبر شلیک مستقیم به سمت قایق‌های ماهیگیری ایتالیایی را رد کرد. وی در توضیح این حادثه گفت: «ما به سوی متجاوزان به آبهای لیبی تیر هشدار هوایی شلیک کردیم. وقتی قایق‌های ماهیگیری وارد آبهای سرزمینی لیبی می‌شوند، گارد ساحلی سعی می‌کند از ورود آنها جلوگیری کند.»

شبکه خبری «تی آر تی» نیز در این زمینه نوشت که کاپیتان یکی از قایق‌های ماهیگیری در جریان این حادثه از ناحیه بازو به شدتزخمیشده است. احزاب سیاسی و نمایندگان پارلمان ایتالیا نیز نسبت به این حادثه واکنش نشان داده و از زیر امور خارجه خواستند در قبال این حادثه توضیح دهد.

«لوئیجی دی مایو» وزیر خارجه ایتالیا روز جمعه گارد ساحلی لیبی را به دلیل شلیک گلوله به سوی ماهیگیران ایتالیایی محکوم کرد و به قایق‌های ایتالیایی در مورد عبور از آبهای خطرناک لیبی هشدار داد.

وزیر خارجه ایتالیا در این زمینه گفت: «در آن طرف دریا کشوری است که هنوز تنش در آن وجود دارد و خطرناک است. ما نه تنها ماه‌ها بلکه 10 سال است که نسبت رفتن به آنجا هشدار می‌دهیم.»

لیبی در سپتامبر گذشته نیز 18 ماهیگیر ایتالیایی را در آبهای سرزمینی لیبی دستگیر و آن‌ها را به ماهیگیری متهم کرد. این شهروندان ایتالیایی بیش از 100 روز در طرابلس در بازداشت بودند.

لیبی سالها مستعمره ایتالیا بود و این کشور جنایات فجیعی را در لیبی مرتکب شد. اشغالگران ایتالیایی در بدو هجوم به لیبی بیش از 20 هزار تن از مردم را کشتند و یک هزار تن از مجاهدان را به دار آویختند، زنان و کودکان بسیاری را مثله کرده و اعضای بسیاری ازخانوادهها، از زن و مرد،‌کودک، پسر و جوان را قتل عام نمودند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها