انفجار بمب در غرب عراق و استقرار گسترده نیروهای امنیتی در میادین بغداد

انفجار بمب در غرب عراق و استقرار گسترده نیروهای امنیتی در میادین بغداد
سه شنبه 4 خرداد 1400 - 09:52

انفجار بمب در شهر «القائم» در نزدیکی مرز سوریه، استقرار گسترده نیروهای امنیتی در میادین بغداد در آستانه تظاهرات امروز، حمله داعش به نیروهای عراقی در کرکوک، نتایج عملیات در «حمرین» و نشست امنیتی ویژه انتخابات پارلمانی از اخبار امنیتی عراق است.

العالم - عراق

به گزارش شفق نیوز، «احمد جدیان» فرماندار «القائم» در غرب استان الانبار امروز سه شنبه از وقوع انفجاری در نزدیکی یکی بازارهای تجاری در این منطقه در نزدیکی مرز با سوریه خبر داد.

وی افزود: این انفجار ناشی از بمب صوتی است که بامداد امروز سه شنبه در نزدیکی بازار تجاری «الکیال» در القائم منفجر شد اما خسارات و تلفاتی به دنبال نداشت.

یک منبع امنیتی عراقی به السومریه نیوز اعلام کرد که نیروهای امنیتی به شکل گسترده در نزدیکی میادین «اندلس»، «فردوس»، «کهرمانه» و «التحریر» در آستانه تظاهرات امروز مستقر شده‌اند.

این منبع بیان کرد: تاکنون دستوری برای بستن راه‌ها صادر نشده است.

دستگیری یک تروریست در کرکوک

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از دستگیری یک تروریست در منطقه «الدبس» در استان کرکوک خبر داد و بیان کرد: به دنبال دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر حضور یکی از تروریستها در ناحیه «یایجی» از توابع «الدبس» در استان کرکوک، با هماهنگی‌های لازم، کمینی برای این تروریست قرار داده شد که منجر به دستگیری او شد.

همزمان یک منبع امنیتی عراقی از حمله داعش به نیروهای پلیس این کشور در منطقه «الصفره» در شمال کرکوک که به زخمی شدن دو پلیس عراق منجر شد، خبر داد.

این منبع به حمله مشابه به نیروهای ارتش عراق در «داقوق» در جنوب کرکوک و زخمی شدن دو نیروی ارتش این کشور هم اشاره کرد و گفت: تحرکات گسترده از سوی داعش در کرکوک مشاهده می‌شود و آنها شبانه به نیروهای عراقی حمله می‌کنند.

نتایج عملیات در تپه های «حمرین»

«عبدالخالق العزاوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از نتایج عملیات ویژه در تپه‌های حمرین عراق خبر داد و اعلام کرد: نیروهای امنیتی با پشتیبانی هوایی طی چهار روز گذشته طی عملیاتی در مناطق دور افتاده در عمق تپه‌های حمرین در حدفاصل میان استان‌های دیالی و صلاح الدین، موفق به انهدام 5 هدف مهم داعشی و هلاکت چهار سرکرده بارز تکفیری‌ها و انهدام مخفیگاه‌ها و کشف مهمات و مواد منفجره و سلاح آنها شدند.

العزاوی تاکید کرد: این عملیات علیه سرکرده‌های مهم داعش که در شیارها و غارها در تپه‌های حمرین مخفی شده‌اند، انجام شد و از طریق هلی برن عملیات انجام شد و شماری از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

عملیات حشدی شعبی در «نخیب-عرعر»

حشد شعبی عراق عملیاتی امنیتی در مناطق صحرایی در «نخیب-عرعر» علیه بازمانده‌های داعشی انجام داد.

این عملیات با هدف تامین مناطق صحرایی و در پنج محور انجام شد.

نشست ویژه تامین امنیت انتخابات پارلمانی

کمیته امنیتی عالی انتخابات و کمیساریای مستقل انتخابات در جریان نشستی درباره برقراری امنیت انتخابات دهم اکتبر رایزنی کردند.

این نشست در مقر فرماندهی عملیات بغداد به ریاست «عبدالامیر الشمری» جانشین فرمانده عملیات مشترک و رئیس کمیته امنیتی عالی انتخابات و با حضور «عماد محمد محمود» معاون وزیر کشور عراق، «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده سازمان مبارزه با تروریسم عراق و برخی فرماندهان و مسئولان امنیتی دیگر و با حضور «جلیل عدنان» خلف رئیس کمیساریای عالی انتخابات عراق برگزار شد.

در این نشست درباره آمادگی جاری برای تامین برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن بحث و تبادل نظر شد.

شرکت کنندگان در این نشست امنیتی امور مربوط به تامین امنیت حوزه‌های رای گیری و حرکت روان مردم به سمت مراکز انتخاباتی و حل مشکلات احتمالی را مورد بررسی قرار دادند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها