قالیباف: وظیفه اصلی مجلس رفع نیازهای متراکم باقی مانده از سال ها عقب‌ماندگی است

قالیباف: وظیفه اصلی مجلس رفع نیازهای متراکم باقی مانده از سال ها عقب‌ماندگی است
چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 09:41

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه ما تجربه ِ تلاش‌هایِ سال گذشته‌مان است و وظیفه پیش روی ما برطرف کردنِ نیازهایِ متراکم باقی مانده از سال‌ها عقب ماندگیست

العالم _ ایران / سیاسی

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از انتخابات اعضای هیأت رئیسه اجلاسیه دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: با مراسم تحلیفی که صورت گرفت، مجلسِ یازدهم وارد سالِ دوم فعالیت کاری خود شد.

وی ادامه داد: گزارشِ فعالیت مجلسِ یازدهم را بزودی برایِ استحضارِ موکلینِ خود ارائه خواهم کرد اما در این فرصت به ولی نعمتانِ خود عرض می کنم که ما نمایندگان شما در سالِ گذشته با همه فراز و نشیب‌ها، همت و توانِ خود را در جهتِ پیگیری مسائلِ شما در حدودِ اختیارات و ظرفیت‌هایِ مجلس بکار گرفتیم و علیرغم اذعان به وجودِ برخی نقاطِ ضعف نسبت به کارنامه یک ساله خود، در محضرِ خداوندِ باری تعالی و شما مردمِ عزیزِ ایران خود را روسفید احساس می کنیم.

رئیس قوه مقننه افزود: وجودِ نقاطِ ضعف برایِ هر نهادی مخصوصاً مجلس با قریب 290 نفر تصمیم‌گیر با دیدگاه‌ها و سلیقه‌هایِ مختلف طبیعی است اما واقعیت این است که علیرغم موانع و محدودیت هایِ موجود مخصوصاً وجود ساختارها و رویه‌هایِ ناصوابی که طیِ سال‌هایِ متمادی در تار و پود قوه مقننه شکل گرفته است، مجلسِ یازدهم در سالِ اولِ فعالیتِ خود توانسته است در مسائلِ اساسیِ کشور وظایفِ اصلیِ خود را بدرستی ایفا کند که خروجیِ آن‌ها یا به عنوان قانون نهایی شده یا با جدیّت و پیگیری در حالِ انجامِ کارِ کارشناسی و نهایی شدن در کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

قالیباف گفت: سرمایه ما تجربه تلاش‌هایِ سالِ گذشته ما است و وظیفه یِ پیش رویِ ما برطرف کردنِ نیازهایِ متراکم باقی مانده از سال‌ها عقب ماندگیست.

وی خطاب به مردم ایران تصریح کرد: ما خود را به شما متعهد می دانیم که روزهایِمان را برای حلِ مسائلِ شما به شب برسانیم و شب‌ها با دغدغه مشکلاتِ شما سر بر بالین بگذاریم. امیدواریم با استعانت از خداوند متعال و با تدبیر و عقلانیت انقلابی و همچنین با ریل گذاری درست برای مسیرِ اقداماتِ دولت آینده گره‌ها را از دست و پای مسئولین اجرایی کشور باز کنیم و بتوانیم در حدودِ اختیارات و وظایفِ مجلس شورای اسلامی در حلِ مشکلاتِ موجود کمک کنیم تا اندکی از وظیفه خود را نسبت به مردم نجیب و صبور ایران ادا کنیم انشاءالله.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در پایان از نمایندگان محترم مجلس که با خطاپوشی خود بار سنگینِ مسئولیت رئیس قوّه مقننه را به دوشِ اینجانب قرارداده‌اند، تشکر می‌کنم و از هیئت رئیسه پیشین مجلس که برایِ انجام درست مسئولیت در سال گذشته، یارانی همراه بودند کمالِ تشکر را دارم.

ایسکا نیوز

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها