مسکو: هیچ کس حق ندارد به مردم سوریه در زمینه انتخاب آنها چیزی را تحمیل کند/ پیام تبریک پوتین به اسد

مسکو: هیچ کس حق ندارد به مردم سوریه در زمینه انتخاب آنها چیزی را تحمیل کند/ پیام تبریک پوتین به اسد
جمعه 7 خرداد 1400 - 15:45

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را گامی مهم در راستای تقویت ثبات داخلی در این کشور خواند و از مواضع غرب در این زمینه به شدت انتقاد کرد.

العالم - اروپا

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه که به پیروزی قاطع بشار اسد منجر شد را گامی مهم در راستای تقویت ثبات داخلی در این کشور خواند.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، در این بیانیه آمده است، ما انتخابات سوریه را به عنوان یک موضوع حاکمیتی جمهوری سوریه و یک گام مهم در مسیر تقویت و گسترش ثبات در این کشور می‌دانیم. ما معتقدیم که تضمین اقدامات عادی همه نهادهای دولتی بر اساس قوانین سوریه به نفع همه مردم این کشور به ویژه در بحبوحه جنگ ارتش سوریه با تروریستها است.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود، ادعاهای غرب درباره نامشروع بودن انتخابات در سوریه را نمونه فشارهای سیاسی آشکار غربیها علیه دمشق و مداخله در امور داخلی این کشور خوانده است.

وزارت خارجه روسیه در ادامه ادامه اضافه کرد، ما اظهارات و مواضع کشورهای غربی درباره مشروعیت انتخابات در سوریه حتی قبل از برگزاری آن را فشار سیاسی غرب و گامی دیگر برای مداخله در امور داخلی دمشق با هدف بی ثبات سازی آن تلقی می‌کنیم. هیچ کسی حق ندارد به مردم سوریه در زمینه انتخابهای آنها چیزی را تحمیل کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در پیام تبریکی به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: نتایج رای گیری تاکیدی بر اعتماد به ادامه دادن تحت رهبری شما برای تثبیت اوضاع در سوریه است. مسکو به حمایت از دمشق در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و پیشبردن روند حل و فصل سیاسی اوضاع ادامه خواهد داد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه با کسب 13 میلیون و 540 هزار و 890 آرا یعنی معادل 95.1% به عنوان رئیس جمهور جدید برای یک دوره هفت ساله انتخاب شد.

بنابر اعلام رئیس پارلمان سوریه، در این دور از انتخابات 14 میلیون و 239 هزار و 140 نفر معادل 78 درصد شرکت کردند.

بیش از 18 میلیون سوری در این دوره واجد شرایط رای دادن بودند و کسانی که 18 سال سن داشتند می‌توانستند در این دوره در رای‌گیری شرکت‌ کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها