سرلشکر سلامی: شهید حجازی یک فرمانده صاحب فکر و اهل تدبیر بود

 سرلشکر سلامی: شهید حجازی یک فرمانده صاحب فکر و اهل تدبیر بود
شنبه 8 خرداد 1400 - 12:35

فرمانده کل سپاه با اشاره به فرماندهی سردار حجازی در جبهه مقاومت، گفت: سردار حجازی یک فرمانده صاحب فکر و اندیشه و اهل تدبیر و با برنامه بود که با نظم فکری بسیار قوی عمل می کرد و به ارزش های اخلاقی بسیار پایبند بود.

العالم - ایران

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در حاشیه مراسم چهلمین روز شهادت شهید حجازی که در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سردار حجازی یک فرمانده صاحب فکر و اندیشه و اهل تدبیر و با برنامه بود که با نظم فکری بسیار قوی عمل می کرد و به ارزش های اخلاقی بسیار پایبند بود.

وی ادامه داد: سردار حجازی یک فرمانده خلاق بود که رفتارش با همکاران و زیردستان اصلا براساس سلسله مراتب نبود و واقعا یک احترام درونی در همه ایجاد می کرد و براساس نفوذ قلبی و احترام درونی فرماندهی می کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به فرماندهی سردار حجازی در جبهه مقاومت، گفت: او تجربیات بسیار بزرگی در میدانهای جهاد در دفاع مقدس و جبهه های مقاومت داشت و بسیار شجاع بود.

سرلشکر سلامی گفت: شجاعت و آرامش از ویژگی های منحصر به فرد شهید حجازی بود که در صحنه های حساس و سخت نبرد آرامشش را از دست نمی داد و این ویژگی باعث می شد در شرایط بحرانی هم آرامش را از دست ندهد.

فرمانده کل سپاه در خصوص جایگزین ایشان برای فرماندهی، گفت: جریان فرماندهی در مجموعه سپاه همانند یک روح جاری است؛ یعنی همیشه جایگزین فرماندهان وجود دارد و فرماندهان تجربیات را از فرماندهان قبلی میگیرند و نگران جایگزینی نیستیم ، اما شخصیت این فرماندهان خاص است و جای خالیشان موجب ناراحتی است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها