تدارک جدید روسیه برای مقابله با اقدامات ناتو تحت رهبری آمریکا

تدارک جدید روسیه برای مقابله با اقدامات ناتو تحت رهبری آمریکا
دوشنبه 10 خرداد 1400 - 20:06

وزیر دفاع روسیه گفت که روسیه در پاسخ به اقدامات ناتو تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، ۲۰ واحد نظامی جدید در غرب کشور ایجاد می کند.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش ریانووستی، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان امسال در حوزه نظامی غرب روسیه، ۲۰ واحد نظامی جدید تاسیس خواهد شد.

وی تصریح کرد که این اقدامات در پاسخ به تحرکات نظامی ناتو به رهبری آمریکا صورت می گیرد که پروازهای هواپیماها و حضور ناوهای آنها در مجاورت مرزهای روسیه افزایش می یابد.

وزیر دفاع روسیه گفت: اقدامات شرکای غربی سیستم امنیتی جهان را نابود می کند و ما را مجبور به اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله با این اعمال می کند.

وی افزود: ما همواره برای افزایش توانمندی رزمی ارتش روسیه تلاش می کنیم.

شایگو خاطرنشان کرد که واحدهای نظامی جدید که در غرب روسیه ایجاد می شود، به انواع تسلیحات و ادوات نظامی پیشرفته مجهز خواهند شد. در سال جاری حدود ۲ هزار قبضه انواع تسلیحات پیشرفته در اختیار واحدهای نظامی غرب روسیه قرار خواهد گرفت.

به گفته وزیر دفاع روسیه، وضعیت در مسیر راهبردی غرب روسیه با افزایش تهدیدات نظامی همراه است. در هفت سال گذشته تراکم پروازهای هواپیماهای بمب افکن های راهبردی نیروی هوایی آمریکا در اروپا ۱۴ برابر شده است.

به گزارش ایرنا، روابط روسیه و ناتو پرتنش است و دو طرف همکاریهای خود را از سال ۲۰۱۴ با روی کار آمدن دولت غرب گرا در اوکراین متوقف کرده و برای قدرت نمایی در برابر یکدیگر هر سال چند رزمایش برگزار می کنند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها