نمایش قدرت روسیه به ناتو با شلیک موشک‌های کالیبر در دریای سیاه

نمایش قدرت روسیه به ناتو با شلیک موشک‌های کالیبر در دریای سیاه
سه شنبه 31 فروردين 1400 - 22:05

رسانه‌ها از رزمایش گسترده ارتش روسیه وشلیک موشک‌های کروز، جنگال و پرواز جنگنده‌ها در منطقه رزمایش در دریای سیاه خبر دادند.

العالم - اروپا

رسانه‌ها از شلیک موشک‌های کروز «کالیبر» روسیه در دریای سیاه و در نمایش قدرت به تحرکات نطامی اخیر ناتو در منطقه خبر دادند.

به نوشته روزنامه «سان» به نقل از خبرگزاری «تاس» ناوچه‌های روسی سه شنبه چندین موشک کروز در دریای سیاه پرتاب کردند. این در حالی است که تصاویر جدید ماهواره‌ای نیز صف آرایی نظامی روسیه نزدیک اوکراین و استقرار جنگنده‌های«سوخو- 30» در کریمه را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، شلیک موشک‌های کروز کالیبر در حالی انجام شد که بیش از 20 فروند ناو جنگی ناوگان دریای سیاه روسیه تمرین مشترکی را با خدمه هواپیماهای «سوخو-25» برگزار کردند. در این رزمایش 50 فروند هواپیمای جنگی در شرکت دارند.

سخنگوی ارتش روسیه همچنین از حضور قایق های موشک انداز، کشتی‌های جنگی ضد زیردریایی و کشتی‌های تهاجمی آبی، خاکی ، برای دفع دشمن صوری و تمرین جنگال خبر داد .

این در حالی است که همزمان با تقویت مواضع نظامی روسیه در مرز با اوکراین، نیروی هوایی آمریکا شماری از جنگنده‌ها و هواپیمای لجستیکی خود را عازم لهستان کرد.

آمریکا در تحرک نظامی تازه جنگنده‌های «اف-15»،«اف-16» و هواپیماهای «سی-130» خود را برای رزمایش عازم لهستان کرد. این هواپیماها از پایگاه‌های هوایی آمریکا از آلمان و انگلیس عازم پایگاه هوایی «لاسک» در لهستان شدند.

«جان کربی»سخنگوی پنتاگون نیز دوشنبه با اشاره به تقویت مواضع روسیه در مرزهای خود گفت، این افزایش بنیه نظامی به یقین بزرگتر از سال 2014 و الحاق کریمه به روسیه است. کربی مدعی شد که این رزمایش هوایی در لهستان اقدامی عادی است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها