13 کشته در حمله تروریست‌ها به بیمارستانی در شمال سوریه (تصاویر)

13 کشته در حمله تروریست‌ها به بیمارستانی در شمال سوریه (تصاویر)
يکشنبه 23 خرداد 1400 - 00:37

حمله توپخانه‌ای تروریست‌ها به بیمارستانی در شمال سوریه دستکم سیزده کشته و شماری مجروح برجای گذاشت.

العالم - سوریه

در دو حمله توپخانه‌ای جداگانه از سوی تروریست‌ها در سوریه به شهر «عفرین» در شمال این کشور در شنبه دستکم 13 نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» منابع محلی گفتند که حمله اول به یک منطقه مسکونی بود ، در حالی که حمله دوم اندکی بعد به یک بیمارستان صورت گرفت. تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی نیز تلفاتی را در میان ویرانه های بیمارستان «الشفا» در شهر عفرین نشان می‌دهد.

به گزارش آناتولی، شمار کشته شدگان در این حمله 13 نفر و 27 نفر زخمی اعلام شده است. گفته می شود که این حمله کار تروریست‌های وابسته یه یگان‌های مدافعین خلق وابسته به کردهای منطقه بوده است. این گروهی تروریستی مرتبط با نیروهای «پ ک ک» (حزب کارگر کردستان ترکیه) است.

وزارت دفاع ترکیه چندی قبل اعلام کرد که کماندوهای این کشور ۱۵ شبه نظامی کرد موسوم به «یگان‌های مدافع سوریه» را در جریان یک عملیات موفق از بین بردند. وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌‌ای اعلام کرد که این نیروها در حال آماده شدن برای انجام حمله در شمال شرقی سوریه بودند.

در حمله سال گذشته موسوم به «عملیات بهار صلح»، ترکیه یک بخش ۱۲۰ کیلومتری از مرزهای شمال شرقی سوریه را از اشغال نیروهای موسم به یگان‌های مدافع خلق را خارج کرد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها