حسان دیاب: رسیدن به راه‌حل برای مشکلات لبنان دشوار شده است

حسان دیاب: رسیدن به راه‌حل برای مشکلات لبنان دشوار شده است
چهارشنبه 26 خرداد 1400 - 19:17

نخست‌وزیر پیشبرد امور در لبنان گفت: رسیدن به راه‌حل برای مشکلات کشور در سایه نبود یک دولت صاحب اختیارات، دشوار شده است.

العالم - لبنان

«حسان دیاب» نخست‌وزیر پیشبرد امور در لبنان رسیدن به راه‌حل برای مشکلات لبنان را بسیار دشوار توصیف کرد.

حسان دیاب گفت: با وجود بستن‌ راه‌ها مقابل هر کشوری که قصد کمک به لبنان را دارد و نیز در سایه نبود یک دولت دارای اختیارات، رسیدن به راه‌حل دشوار است.

نخست وزیر پیشبرد امور در لبنان افزود: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم ترسناک بوده و نمادی از بی‌دولتی را به نمایش می‌گذارد. مردم این خلأ را پر کرده‌اند و این ترسناک است و نتایج آن فاجعه‌بار خواهد بود؛ زیرا راه را برای آشوب هموار می‌کند.

وی در ارتباط با موضوع احتکار و قاچاق در لبنان نیز گفت: نمی‌دانم؛ شاید برخی از این اقدامات با مکانیزم‌های سیاسی اعمال فشار بر کشور مرتبط باشد.

این سخنان «حسان دیاب» در حالی مطرح می‌شود که وی سال گذشته پس از تظاهرات مردمی در اعتراض به اوضاع معیشتی و مفاسد سیاسی در لبنان، از سمت نخست وزیری استعفا داد و از آن زمان به عنوان نخست وزیر پیشبرد امور مشغول به کار است.

پارلمان لبنان چند ماه پیش، «سعدالحریری» رئیس حزب «المستقبل» را به عنوان مأمور تشکیل کابینه جدید تعیین کرد، اما علی رغم جلسات متعددی که با گروه‌ها و احزاب مختلف لبنان داشته، تاکنون موفق به تشکیل کابینه نشده است.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان امروز در سخنانی با انتقاد از برخی مانع‌تراشی‌ها در روند تشکیل دولت گفت: به نام مردم لبنان تلاش کرده و خواهم کرد. این حق من است که بنا به درخواست نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه، در هر طرحی که ارائه می‌دهد از او حمایت کنم.

نبیه بری افزود: همه چیز در لبنان معطل مانده و کشور در حال فروپاشی است. تعیین نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه وظیفه مجلس است و کسی که رایزنی‌های پارلمانی را انجام می‌دهد، نخست‌وزیر مکلف است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها