دیدار هنیه و هیات حماس با رهبران جماعت اسلامی لبنان

دیدار هنیه و هیات حماس با رهبران جماعت اسلامی لبنان
سه شنبه 8 تير 1400 - 20:13

هیات بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به ریاست «اسماعیل هنیه» امروز (سه شنبه) با رهبران جماعت اسلامی لبنان به ریاست «عزام الایوبی» دیدار کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، الایوبی ضمن استقبال از سفر هیات حماس به لبنان، بر موضع ثابت جماعت اسلامی در حمایت از مساله فلسطین و مخالفت با اسکان دائم آوارگان فلسطینی در این کشور تاکید کرد و عملکرد درخشان مقاومت در نبرد «شمشیر قدس» را ستود.

اسماعیل هنیه نیز با قدردانی از حمایت‌های جماعت اسلامی لبنان از ملت فلسطین، به دستاوردهای مقاومت در نبرد شمشیر قدس پرداخت و بر ضرورت ادامه تلاش‌ها در راستای تحقق اهداف ملت فلسطین تاکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین به تشریح راهبرد این جنبش برای مراحل آتی و اولویت‌های آن در رابطه با تحولات سیاسی پرداخت.

هنیه تاکید کرد که پیروزی اخیر در نبرد شمشیر قدس متعلق به همه امت اسلامی است و پیامدهای این پیروزی بر کل منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز همچنین با «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان دیدار کرد.

در این دیدار، نصرالله و هنیه نبرد اخیر فلسطینی ها به نام «شمشیر قدس» با نظامیان رژیم صهیونیستی و دستاوردهای آن را برای محور مقاومت برسی کردند.

دبیرکل حزب الله و رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه پیوندهای این جریان مقاومت اسلامی را راهبردی و سرنوشت ساز توصیف کردند.

دیدار با مقامات دولتی و رئیس مجلس

رئیس دفتر سیاسی حماس روز گذشته نیز به دیدار «میشل عون»، رئیس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا رفت.

عون در این دیدار با اعلام اینکه حوادث اخیر در نوار غزه نشان داد که ملت فلسطین در میدان نبرد تنها نیستند، تاکید کرد که باید این فداکاری‌ها ثمر دهد و حق به حق‌دار برسد به ویژه که صلح بدون عدالت و عدالت بدون احترام به حقوق وجود ندارد.

رئیس جمهوری لبنان ابراز امیدواری کرد که بازسازی نوار غزه هر چه زودتر انجام شود و کشورهای عربی و دیگر کشورها از این موضوع پشتیبانی کنند.

هنیه نیز در این دیدار با تاکید بر حق بازگشت آوارگان گفت که مردم فلسطین تا زمان بازگشت به میهن به عنوان مهمان در لبنان اقامت دارند و آنها و اردوگاه‌های فلسطینی عنصر امنیت و ثبات برای لبنان هستند.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه تاکید کرد بیت المقدس محور منازعه و درگیری با اشغالگران باقی می ماند و مقاومت، گزینه راهبردی برای آزادسازی است و وحدت مردم فلسطین رکن مهم برای تحقق این آزادی است.

هنیه همچنین با «نبیه بری»، رئیس مجلس و «حسان دیاب»، نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان دیدار و با آنان درباره نتایج نبرد شمشیر قدس و حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پیروزی مقاومت فلسطین گفت و گو کرد.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها