پیشروی آتش‌سوزی گسترده در کانادا؛ دستور تخلیه چند شهر صادر شد

پیشروی آتش‌سوزی گسترده در کانادا؛ دستور تخلیه چند شهر صادر شد
جمعه 11 تير 1400 - 16:51

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های غرب کانادا با پیشروی به سمت مناطق مسکونی، مسئولان این کشور را وادار به صدور دستور تخلیه چند شهر کرد.

العالم - آمریکا

آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های غرب کانادا که از سه روز پیش و همزمان با افزایش بی‌سابقه گرما در این کشور شروع شده، به سمت مناطق مسکونی در حال گسترش است.

این حریق که تقریبا بیشتر شهر «لیتون» واقع در استان «بریتیش کلمبیا» را نابود کرده، در حال پیشروی به سمت دیگر مناطق این استان است و مسئولان دولتی کانادا را مجبور ساخت تا دستور تخلیه مناطق مسکونی بیشتری را صادر کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، از شامگاه چهارشنبه به وقت محلی (پنجشنبه به وقت تهران) بیش از ۱۰۰۰ نفر از خانه‌های خود در شهر لیتون تخلیه شدند و در پی دستورها جدید، احتمال می‌رود چند ده هزار نفر دیگر نیز مجبور به ترک منازل خود شوند.

«براد ویس» یکی از مسئولان پارلمان شهر لیتون می‌گوید: «این شهر متحمل آسیب‌های زیرساختی شده و تقریبا ۹۰ درصد آن از بین رفته است که شامل مرکز شهر نیز می‌شود. آسیب گسترده‌ای نیز به تأسیسات نیروگاه برق آبی و بزرگراه‌های بریتیش کلمبیا وارد شده که همین امر دسترسی زمینی به لیتون را محدود کرده است».

پیش‌تر، پلیس کانادا اعلام کرده بود حدود ۲۳۳ نفر بر اثر موج بی‌سابقه گرما در استان بریتیش کلمبیا جان خود را از دست داده‌اند که اغلب این قربانیان از ساکنان غرب کانادا به ویژه شهر «ونکوور» با ۱۳۴ قربانی بودند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها