النجباء: آمریکا پیغام داده که برای خروج از عراق مهلت می‌‌خواهد؛ اینها وقت‌کشی است

النجباء: آمریکا پیغام داده که برای خروج از عراق مهلت می‌‌خواهد؛ اینها وقت‌کشی است
شنبه 12 تير 1400 - 11:17

سخنگوی جنبش النجباء گفت، آمریکا از طریق میانجی‌ها اعلام کرده که برای خروج 2000 نظامی‌اش از عراق مهلت می‌خواهد اما از نظر مقاومت اینگونه اظهارات فقط وقت‌کشی است.

العالم - عراق

«نصر الشمری» سخنگوی جنبش عراقی «النجباء» در گفت‌وگویی به شبکه «المسیره» یمن گفت، آمریکاپس از آنکه در مستحکم‌ترین پناهگاهایش در عراق ضربات سنگینی دریافت کرده، در تنگنا و سختی قرار گرفته است.

وی افزود: آمریکایی‌ها در عراق به دنبال عقب‌نشینی با کمترین خسارات ممکن هستند. در صورتی که جنبش‌های مقاومت در عراق از سوی هر طرفی مورد هدف قرار بگیرند پاسخ به دشمن آمریکایی‌ها خواهد بود.

سخنگوی النجباء افزود: آمریکا از طریق میانجی‌ها اعلام کرده که برای خروج ۲۰۰۰ نظامی‌اش از عراق مهلت می‌خواهد.

وی تأکید کرد، از نظر مقاومت اینگونه اظهارات وقت‌کشی است.

الشمری در پایان گفت: جنبش‌های مقاومت خواستار عقب‌نشینی فوری آمریکا از عراق هستند وگرنه ما از هرگونه تعهدی آزادیم و قدرت مجبور کردن آمریکا به عقب‌نشینی را داریم.

این اظهارات پس از آن صورت می‌گیرد که بامداد دوشنبه هفته گذشته (هفتم تیر) منابع خبری در عراق و سوریه از حمله پرنده‌های آمریکا به چند موضع نظامی در منطقه بوکمال در مرز سوریه و عراق خبر دادند و دقایقی بعد روشن شد که این حمله به یک پایگاه پشتیبانی و لجستیکی تیپ ۱۴ الحشد الشعبی عراق بوده است.

پس از این حمله، وزارت دفاع آمریکا، در بیانیه‌ای ضمن قبول مسئولیت حمله به مقر الحشد الشعبی اذعان کرد: «جنگنده‌های این کشور یکشنبه‌شب به وقت واشنگتن به دستور "جو بایدن"، رئیس جمهور این کشور، حملات دقیقی را به مناطقی در بوکمال در مرز سوریه و عراق انجام داده است».

در این حمله، چهار نیروی عراقی به شهادت رسیدند و گروه‌های مقاومت در عراق در چند بیانیه از انتقام سخت از آمریکایی‌ها سخن گفتند. دولت و وزارت خارجه عراق نیز این حمله را رسما محکوم کردند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها