مشارکت نیروی هوایی مغرب در رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی

مشارکت نیروی هوایی مغرب در رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی
يکشنبه 13 تير 1400 - 17:36

رسانه‌های صهیونیستی از فرود یک فروند هواپیمای نظامی نیروی هوایی مغرب در فلسطین اشغالی برای شرکت در رزمایشی با این ارتش این رژیم خبر دادند.

العالم _ فلسطین اشغالی

رسانه‌های صهیونیستی یکشنبه بعد از ظهر از ورود یک فروند هواپیمای نظامی نیروی هوایی مغرب به فلسطین اشغالی برای شرکت در یک رزمایش هوایی بین‌المللی خبر دادند.

وبگاه «تایمز اسرائیل» نوشت که این نخستین بار است که یک فروند هواپیمای نظامی مغرب برای شرکت در رزمایشی در اسرائیل شرکت کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در زمینه همکاری مستقیم نظامی مغرب با تل آویو خودداری و تنها اعلام کرده است که ارتش اسرائیل در تمرین‌های نظامی، نشست‌ها و کارهای تحقیقاتی و توسعه نظامی با کشورهای مختلف همکاری دارد.

این رسانه به نوع هواپیمای نظامی نیروی هوایی مغرب و زمان انجام این رزمایش چند ملیتی هیچ اشاره‌ای نکرده است.

دیوان پادشاهی مغرب چندی قبل در بیانیه‌ای از برقراری روابط کامل دیپلماتیک، با رژیم صهیونیستی خبر داد اما مدعی شد که این عادی‌سازی روابط تأثیری در موضع رباط در خصوص فلسطینیان نخواهد داشت.

وزیر خارجه مغرب روز یکشنبه گفت که روابط میان کشورش با رژیم صهیونیستی قبل از اعلام توافق عادی‌سازی هم اساسا عادی بوده است.

«ناصر بوریطه» در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گفـت: «از دیدگاه ما، از عادی سازی با اسرائیل حرف نمی‌زنیم، زیرا روابط ما اساسا عادی بود. ما در مورد ازسرگیری روابط میان دو طرف همچون گذشته صحبت می‌کنیم، زیرا این رابطه همیشه وجود داشته و هرگز متوقف نشده است.»
وزیر خارجه مغرب روابط کشورش با رژیم صهیونیستی را متمایز خواند و گفت: «این رابطه اصلا قابل مقایسه با رابطه دیگر کشورهای عربی با اسرائیل نیست.»

اعلام سازش میان کشور مغرب و رژیم صهیونیستی، واکنش‌های زیادی را در جهان اسلام برانگیخت . امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها