وزیر خارجه یمن بر اعمال فشار به کشورهای متجاوز تاکید کرد

وزیر خارجه یمن بر اعمال فشار به کشورهای متجاوز تاکید کرد
يکشنبه 13 تير 1400 - 20:56

وزیر امور خارجه یمن در دیدار با رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ بر ضرورت اعمال فشار به کشورهای متجاوز برای پایبندی به حقوق بشر، پایان دادن به تجاوز و محاصره یمن و روی آوردن به صلح تاکید کرد.

العالم - یمن

در دیدار روز یکشنبه «هشام شرف عبدالله» و «پیتر مائورر»، فعالیت های مشترک یمن و کمیته صلیب سرخ به ویژه موارد مربوط به فعالیت آتی این کمیته بررسی شد.

وزیر خارجه یمن بر آمادگی دستگاه های ذیربط برای ارائه تسهیلات لازم به هیات نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ و کارکنان آن برای انجام ماموریت های شان تاکید کرد.

رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز ضمن تشریح فعالیت های این کمیته، بر تمایل این نهاد بین المللی برای ارایه کمک های لازم به مردم یمن به منظور کاهش مشکلات انسانی تاکید کرد.

عربستان و امارات از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی - آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها