بیانیه مهم درباره عملیات جدید ارتش یمن

بیانیه مهم درباره عملیات جدید ارتش یمن
سه شنبه 22 تير 1400 - 11:39

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از بیانیه مهمی که عصر امروز به وقت محلی صادر و از عملیات نظامی گسترده رونمایی خواهد شد، خبر داد.

العالم - یمن

به گزارش المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر امروز سه شنبه از عملیات نظامی گسترده رونمایی خواهد کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییت خود نوشت: امروز و ساعت سه عصر به وقت محلی بیانیه مهمی از سوی نیروهای مسلح یمن از عملیات گسترده صادر خواهد شد.

وی توضیح بیشتری درباره این بیانیه نداد.

دومین انفجار در مقر القاعده در البیضاء

منابع محلی از کشته شدن شماری دیگر از سرکرده‌های القاعده در جریان دومین انفجار در نشست آنها در شرق استان الصومعه در استان البیضاء خبر دادند.

این منابع بیان کردند: انفجاری نشست سرکرده‌های نظامی نیروهای ائتلاف و القاعده را در «المسحر» در جبهه الصومعه به لرزه درآورده است که بر اثر آن ده‌ها سرکرده و فرمانده عالی رتبه ائتلاف سعودی کشته شده‌اند.

ساکنان اعلام کردند که عناصر القاعده در حال حاضر در حال بیرون آوردن جنازه‌ها از زیر آوار هستند.

این نشست با هدف بررسی نبرد با نیروهای صنعا در جبهه‌های الصومعه و الزاهر و گشودن جبهه‌های جدید در «ناطع»، «ذی ناعم» و «مکراس» تشکیل شده بود.

در میان کشته شدگان «ابوحذیفه الرازحی» سرکرده القاعده در «الضحاکی» و هفت همراه وی و «ابومعاویه العولقی»، «ابواسعد المشدلی»، «عامر ابوصالح»، «یاسر باصم» از فرماندهان گردان تیپ «المحضار»، دیده می شود.

منابع یمنی اعلام کردن که جنازه‌ها به شدت سوخته شده و امکان شناسایی آنها نیست.

این انفجار یک ساعت پس از انفجاری بود که یکی از مراکز نظامی القاعده در شرق الصومعه در استان البیضاء را به لرزه درآورد.

دعوت به نافرمانی مدنی در عدن

منابع یمنی از فراخوان برای نافرمانی مدنی در عدن در جنوب یمن خبر دادند.

در این فراخوان آمده است: ای عدنی‌ها، ای ساکنان جنوب، دست به نافرمانی مدنی کامل در اعتراض به اوضاع امنیتی و اقتصادی و نبود خدمات معیشتی بزنید.

در برابر فروپاشی سیاست‌های اقتصادی و ویرانگر دولت «هادی»، نافرمانی مدنی به عنوان اولین گام در اعتراض به اوضاع فاجعه بار استانهای جنوبی یمن، است.

در این فراخوان آمده است: به نام فقیران و زحمت کشان، به نام افراد کم درآمد، به نام گرسنگان، به نام معده‌های خالی کودکان و به نام پول بی ارزش شده ما، دعوت به نافرمانی مدنی در روز پنجشنبه آینده خواهیم کرد. باید در برابر این فاجعه حرکتی از خود نشان دهیم و بسنده کردن به محکومیت در شبکه‌های اجتماعی فایده‌ای ندارد. باید نافرمانی مدنی کنیم.

آمریکا عامل درگیری‌های البیضاء

«حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت: عملیات نظامی القاعده در البیضاء پس از موضع گیری مقامات آمریکایی و نشست‌های فشرده مسئولان آمریکایی و سعودی و دولت دست نشانده سعودی در ریاض، رخ داد.

وی افزود: آمریکا از ابتدای جنگ مشارکت داشته است. جنگ البیضاء زیر نظر مستقیم دولت آمریکاست. واشنگتن معمولا آخرین برگه‌های خود یعنی تکفیری‌های القاعده و داعش را رو می‌کند.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها