برنامه محرمانه ائتلاف سعودی برای از بین بردن محبوبیت مردمی انصارالله در یمن

برنامه محرمانه ائتلاف سعودی برای از بین بردن محبوبیت مردمی انصارالله در یمن
دوشنبه 28 تير 1400 - 14:01

وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن از طراحی راهبردی ائتلاف سعودی برای هدف قرار دادن محبوبیت مردمی انصارالله خبر داد و آن را تشریح کرد.

الغالم - یمن

«ضیف‌الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن گفت، ائتلاف سعودی مطالعاتی راهبردی متعددی برای متفرق کردن مردم یمن از اطراف انصارالله و هدف گرفتن این جنبش دارد.

وی در صفحه فیسبوک خود نوشت، مهم‌ترین مطالعه راهبردی که «دشمن» در این زمینه دارد «اسقاط الحوثی من الداخل» (ساقط کردن انصارالله از داخل) نام دارد و بسیار محرمانه است. این پژوهش پنج گروه یعنی ملت، پایگاه‌های انصارالله، شهروندان، رزمندگان و تصمیم‌گیرندگان سیاسی و نظامی را هدف می‌گیرد.

الشامی ادامه داد، از جمله اهدافی که این راهبرد، آن را دنبال می‌کند نابودی اعتماد ملت یمن به انصارالله است. از دیگر اهداف آن، نابودی روحیه اعضای انصارالله، پاشیدن بذر ناامیدی و تسلیم در محافل آنها با استفاده از رسانه، تشویق مردم به مقابله با انصارالله و خلاص شدن از آن، ایجاد نارضایتی در میان رزمندگان برای فرار از جبهه‌ها و سردرگم کردن تصمیم‌گیرندگان سیاسی و نظامی است.

وی درباره فعالیت رسانه‌ای گنجانده شده در این راهبرد گفت، در این طرح 22 فعالیت رسانه‌ای ذکر شده است که هدف از آن پمپاژ رسانه‌ای برای معرفی کردن انصارالله به عنوان عامل تمام بدبختی‌ها به ملت یمن، تفکیک جبهه انصارالله از داخل و ایجاد شک میان اعضای آن است.

الشامی تأکید کرد، از مهم‌ترین اهداف حملات رسانه‌ای ایجاد رعب یا کم شمردن برخی اطلاعاتی است که رسانه‌های وابسته به انصارالله منتشر می‌کنند. همچنین قصد دارند بر موضوعاتی مانند «فساد سران حوثی و دزدیدن اموال مردم» متمرکز شوند.

وی افزود، از بارزترین موضوعاتی که در این حملات رسانه‌ای تبلیغ خواهد شد، این است که گفته شود «حوثی‌ها با گروهک‌های تروریستی در خارج، القاعده و داعش در یمن در ارتباطند».

الشامی در پایان بر ضرورت شناخت رویکرد دشمن و کار برای شکست توطئه‌های آن تأکید کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها