محدودیت‌ها از ساعت ۱۸ امروز تا دوشنبه هفته آینده ادامه دارد+ جزئیات تعطیلی‌ها

محدودیت‌ها از ساعت ۱۸ امروز تا دوشنبه هفته آینده ادامه دارد+ جزئیات تعطیلی‌ها
دوشنبه 28 تير 1400 - 20:15

قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در کشور را اعلام کرد.

العالم _ ایران

در اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جزئیات اعمال محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور و تعطیلی استان‌های تهران و البرز در پایان هفته جاری اعلام شد.

متن کامل اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا بدین شرح است:

باسمه تعالی

نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبنی بر"تعطیلی همزمان دو استان تهران و البرز" با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق‌العاده مشترک قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رئیس‌جمهور محترم با پیشنهاد ارائه‌شده، جزئیات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و گروه‌های پرخطر اصناف و مشاغل به‌شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان‌های تهران و البرز و سایر استان‌های کشور می‌رسد؛

1 ـ اعمال محدودیت‌ها از ساعت 18:00 روز دوشنبه مورخ 28-4-1400 شروع و تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه 4‌ـ‌5‌ـ1400 ادامه خواهد داشت.

2 ـ خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان‌های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک‌های دیگر شهرها به تهران و البرز ممنوع می‌باشد.

3 ـ سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی سراسر کشور، مطلقاً ممنوع است.

4 ـ عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی، به‌منظور جلوگیری از تردد خودروها به‌صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل‌ها در مبادی اصلی و فرعی ورودی و خروجی به‌مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می‌نمایند.

5 ـ خودروهای شخصی دارای پلاک این دو استان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می‌گردند.

6 ـ نیروی انتظامی و فرمانداری‌ها در فاصله زمانی یادشده در بند (1) از صدور مجوز تردد غیراضطراری تعریف‌شده قبلی، مطلقاً خودداری می‌کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می‌گردد.

7 ـ وزارت راه و شهرسازی؛ حداکثر همکاری‌های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به‌عمل می‌آورد.

8 ـ استانداران و فرمانداران سراسر کشور، به‌فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی و شهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا و اعمال مقررات محدودیت‌های کرونایی، براساس رنگ‌بندی هر شهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.

9 ـ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اطلاع‌رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش نماید تا مردم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از هرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.

10 ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک‌های عامل در سطح استان‌های البرز و تهران ابلاغ می‌نماید تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیرحضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه‌های بانک‌ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.

11 ـ ضمن یادآوری مجدد محدودیت‌های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت‌ها و متناسب با رنگ‌بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان "تشدید اعمال محدودیت‌ها در شهرهای قرمز" تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به‌شرح ذیل، در همه قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می‌گیرد؛

ـ رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها (به‌استثنای فعالیت‌های بیرون‌بر)
ـ تالارهای پذیرایی
ـ سالن‌های سینما و تئاتر
ـ پاساژها و بازارهای سربسته
ـ استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن‌سازی
ـ شهربازی‌ها و باغ‌وحش‌ها
ـ نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی

روابط عمومی و اطلاع‌رسانی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها