کوچکترین ورزشکار المپیک توکیو را بشناسید

کوچکترین ورزشکار المپیک توکیو را بشناسید
چهارشنبه 30 تير 1400 - 18:27

دختر ۱۲ ساله ای که بیشتر عمرش را در کشوری زندگی کرده که گرفتار جنگ داخلی شدید بوده است، حالا به عنوان کوچکترین ورزشکار المپیک توکیو ۲۰۲۰ به این رقابت‌ها یافته و با رقیبان خود در این میدان بزرگ جهانی به مبارزه خواهد پرداخت.

العالم ـ سوریه

هند ظاظا دختر اهل سوریه‌ سال گذشته وقتی فقط ۱۱ سال داشت، با پیروزی در مسابقات انتخابی غرب آسیا، سهمیه المپیک در رشته تنیس روی میز را به دست آورد و جوان‌ترین شرکت‌کننده رقابت‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ است.

بنابر این گزارش وی در فینال مسابقات انتخابی، ماریانا سحاقیان از لبنان را که حدود چهار برابر او سن داشت، شکست داد. او که این ورزش را پنج سالگی آغاز کرده، اکنون در هر چهار گروهی که واجد شرایط است، از جمله بزرگسالان، دارای مقام قهرمانی کشوری است.

ایوا یلر، مربی باتجربه سابق تیم ملی تنیس روی میز آلمان، گفته که خیلی به‌ندرت بازیکنی در این سن دیده‌ام که مثل ظاظا با چنین لذتی بازید و با چنین شدتی تمرین کند.

وی افزود: هیچ‌وقت راه نمی‌رود تا توپ را بردارد‌ و می‌دود. با اینکه البته تکنیک او نیاز به بهبود داشت و دارد، اراده، انعطاف‌پذیری و اشتیاقش به بازی و پیروزی (تقریبا) تضمینی است برای موفقیت آتی.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها