پکن: از طالبان انتظار داریم نقشی مهم در صلح افغانستان ایفا کند

پکن: از طالبان انتظار داریم نقشی مهم در صلح افغانستان ایفا کند
چهارشنبه 6 مرداد 1400 - 16:39

وزارت خارجه چین که میزبان هیأت مذاکره‌کننده طالبان است، گفت از این گروه انتظار دارد نقش مهمی در پایان دادن به جنگ در افغانستان و بازسازی این کشور ایفا کند

العالم _ آسیا

دولت پکن امروز (چهارشنبه) میزبانی هیأتی ۹ نفره از گروه طالبان بود تا درخصوص فرایند صلح افغانستان مذاکره‌کنند.

وزارت خارجه چین درباره سفر دو روزه این هیأت به «تیانجین» گفت انتظار دارد طالبان برای برقراری صلح و پایان دادن به جنگ در افغانستان و کمک به بازسازی این کشور، ایفای نقش کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین طی دیدار با هیأت اعزامی طالبان توضیح داد: «امیدوارم طالبان، افراط‌گرایان ترکستان شرقی را سرکوب کند زیرا تهدید مستقیمی برای امنیت ملی چین هستند».

همزمان با تشدید جنگ در افغانستان، هیات سیاسی طالبان به رهبری «ملا برادر» معاون سیاسی این گروه به چین سفر کرده و با مقامات ارشد این کشور دیدار و گفتگو کردند.

این هیأت در حالی به چین سفر کرده است که طالبان حملات‌ خود را بر نقاط مختلف افغانستان از جمله ولایت بدخشان هم مرز با چین افزایش داده‌اند. جنگ‌جویان گروه طالبان در جریان ماه‌های اخیر بیش از ۱۰۰ شهرستان را تصرف کرده‌اند.

سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان گفته است که این گروه به چین اطمینان داده است که از خاک افغانستان علیه امنیت هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها