پیشنهاد امیر قطر به رئیس جمهور تونس برای حل بحران

پیشنهاد امیر قطر به رئیس جمهور تونس برای حل بحران
پنج‌شنبه 7 مرداد 1400 - 02:34

امیر قطر در گفت‌وگو با رئیس جمهور تونس بر لزوم گفت‌وگوی احزاب تونسی برای غلبه بر بحران سیاسی جاری دراین کشور تاکید کرد.

العالم - تونس

«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر روز چهارشنبه در تماس تلفنی با «قیس سعید» رئیس جمهور تونس بر ضرورت برقراری قانون در این کشور که شاهد یک بحران سیاسی است، تأکید کرد.

خبرگزاری رسمی قطر(قنا) در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این گفت‌وگوی تلفنی، آخرین تحولات در تونس مورد بررسی قرار گرفت و آل ثانی بر ضرورت عبور از بحران سیاسی فعلی و اهمیت گفت‌وگوی احزاب تونسی برای غلبه بر بحران و تحکیم پایه‌های نهادهای دولتی و برقراری قانون در این کشور به منظور حفظ مصالح ملت برادر تونس و ثبات این کشور تاکید کرد.

بر اساس این بیانیه، رئیس جمهور تونس از امیر قطر به دلیل موضع کشورش در حمایت از خواسته‌های ملت تونس و پشتیبانی دائمی آن از تونس قدردانی کرد.

در این دیدار، همچنین روابط دوجانبه و نزدیک میان دو کشور برادر و راه‌های حمایت و تقویت آن مورد بررسی قرار گرفت.

شامگاه یکشنبه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در شهرهایی از تونس، «قیس سعید» رئیس جمهور تونس با برخی از مقامات بلندپایه این کشور، نشست اضطراری گذاشت و به دنبال آن دفتر ریاست جمهوری تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که سعید تصمیم گرفته است اداره امور کابینه را خود برعهده بگیرد و ضمن تعلیق فعالیت پارلمان تونس برای ۳۰ روز، مصونیت سیاسی نمایندگان را نیز لغو کرده است. وی در بیانیه خود این تصمیمات را مطابق با اصل ۸۰ قانون اساسی تونس خواند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها