حمله ائتلاف سعودی به غرب یمن دفع شد

حمله ائتلاف سعودی به غرب یمن دفع شد
پنج‌شنبه 7 مرداد 1400 - 22:15

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شامگاه پنجشنبه حمله ائتلاف سعودی به غرب یمن را دفع کرده اند.

العالم - یمن

نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه "الفازه" در جنوب شهر الحدیده در غرب یمن توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ناکام ماندند.

منابع محلی یمنی به کشته و زخمی‌های احتمالی این درگیری میان ارتش و کمیته‌های مردمی و نیروهای ائتلاف سعودی هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند.

ائتلاف سعودی همچنان آتش بس در استان الحدیده در غرب یمن را نقض می‌کند.

این حملات چند ماه پس از آن روی می‌دهد که فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان از ارائه طرحی در زمینه پایان دادن به بحران در یمن خبر داد.

وی در اظهاراتی با طرح اتهامات علیه انصارالله مدعی شد، این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصار الله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها