واکنش توئیتری سفارت ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس

واکنش توئیتری سفارت ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس
جمعه 15 مرداد 1400 - 16:32

سفارت ایران در لندن در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس با بیان این که ایران نه نوکر کسی در جهان است و نه از هیچکس پایین تر، اعلام کرد: باب مذاکره با احترام متقابل و در موضع برابر باز است.

العالم - ایران/ سیاسی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در واکنش به اظهارات «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس مبنی بر این که درب دموکراسی همچنان نیمه باز است، در صفحه توئیترش اعلام کرد: ایران چه در حرف و چه در عمل احترام را با احترام جواب می دهد. اما شرافت ایرانیان را با هر قیمتی حفظ می کنیم و شرافت ایرانی قابل معامله نیست.

سفارت ایران در لندن تصریح کرد: ایران نه نوکر کسی در جهان است و نه از هیچکس پایین تر است.باب مذاکره با احترام متقابل و در موضع برابر باز است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، راب در مصاحبه‌ای گفت: «می‌دانیم که ایران در برهه‌ای قرار دارد که باید مسیرش را مشخص کند. مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این هفته برگزار شد و مجموعه‌ای از فرصت‌ها پیش روی این کشور قرار دارد».

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه اتهامات بی‌اساس خود درباره نقش بی ثبات‌کننده ایران در منطقه و بازداشت شهروندان دارای تابعیت انگلیس و همچنین بدون اشاره به کارشکنی غربی‌ها از ابتدای توافق برجام و خروج یکجانبه آمریکا از آن مدعی شد، همچنین اگر ایران به عقب‌‌گرد از تعهدات هسته‌ای ادامه دهد، برای این کشور هزینه‌هایی خواهد داشت و باید پاسخگو شود.

راب در ادامه مدعی شد: «همانطور که ظرف دو سال گذشته نشان داده‌ایم، درب دموکراسی همیشه نیمه‌باز است اما نمی‌توانیم در مورد حوادثی مانند حمله انجام شده در ساحل عمان ایران را پاسخگو قرار ندهیم».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها