در دیدار خانواده شهدا و بازماندگان سایت سوباشی؛

سرلشکر موسوی: پدافند هوایی مانند دوران جنگ همچنان در خط مقدم است

سرلشکر موسوی: پدافند هوایی مانند دوران جنگ همچنان در خط مقدم است
شنبه 16 مرداد 1400 - 12:20

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه اقتدار و افتخار امروز کشور مرهون خون شهداست، گفت: پدافند هوایی به دلیل نوع ماموریت و وظیفه‌ای که به عهده دارد مثل دوران دفاع مقدس همچنان در خط مقدم است.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی روز شنبه در دیدار تعدادی از خانواده شهدا و بازماندگان سایت راداری سوباشی همدان و اهدای نشان فداکاری گفت: ارتش در دفاع مقدس با تمام وجود پای دفاع از کشور، ملت و ناموس ایستاد و بیش از ۴۸ هزار شهید و بیش از ۲۰۰ دویست هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد.

فرمانده کل ارتش جمهوری افزود: همه نیروهای ارتش در خط مقدم دفاع از کشور جانانه ایستادند و پدافند هوایی به دلیل نوع ماموریت و وظیفه‌ای که به عهده دارد مثل دوران دفاع مقدس همچنان در خط مقدم است.

موسوی در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را یک فرصت مغتنم برای یادآوری گذشته دانست و آن را برای همه مسئولین لازم عنوان کرد و ادامه داد: مرور خاطرات، ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران به ما یادآوری می‌کند که برای برافراشته ماندن این پرچم خون‌های زیادی ریخته شده و چقدر انسان‌ها از لذت‌ها و خوشی‌های خود گذشتند تا امنیت و آرامش برقرار باشد.

وی اقتدار ایران اسلامی را بسیار متفاوت از گذشته ارزیابی کرد و گفت: شهدا،جانبازان و ایثارگران با عظمتی که آفریدند، باعث شدند تا امروز جمهوری اسلامی در برابر فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کند. اگر امروز با اقتدار،آقایی و افتخار داریم در کمال آرامش زندگی می‌کنیم و با قدرت با دنیا حرف می‌زنیم، مرهون خون شهدایی است که در حساس‌ترین مقاطع، این کشور را نجات دادند.

موسوی خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی ما دفاع از حدود و ثغور و استقلال و نظام جمهوری اسلامی است اما هر کجا مردم عزیزمان به حضور ارتش نیاز داشته باشند حاضر می‌شویم و خداوند را به پاس این خدمتگزاری شاکر و سپاسگزاریم.

وی عملکرد و حضور سریع ارتش در مردم یاری و امدادرسانی در بلایای طبیعی را مورد رضایت مردم خواند و گفت: درگذشته برای راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی زمان زیادی طول می کشید اما امروز ظرف کمتر از ۱۵ روز مجهزترین بیمارستان صحرایی با نیروی انسانی متخصص و امکانات پیشرفته در مناطق محروم برای خدمت رسانی به مردم توسط ارتش برپا می‌شود.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: امروز امدادرسانی ارتش به دوردست‌ترین نقاط کشور به ساعت رسیده و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، در ابتدای مراسم، سرتیپ دوم فولادی گزارشی از روند اهدای نشان فداکاری به خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارتش و همچنین یادآوری حماسه عاشوراییان سایت سوباشی ارائه کرد.

در این مراسم خانواده معظم شهیدان مهدی عسکری، حسنعلی مهدوی برازنده، اسدالله زمانی، سرتیپ حسن شاهرخی فرمانده اسبق پدافند هوایی و سرهنگ بازنشسته درویش علی بنی اسدی حضور داشتند و در پایان این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نشان فداکاری توسط فرمانده کل ارتش به خانواده معظم شهدا و پیشکسوتان حاضر در مراسم اهدا شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها