کاروان لجستیک ارتش آمریکا در ناصریه عراق هدف قرار گرفت

کاروان لجستیک ارتش آمریکا در ناصریه عراق هدف قرار گرفت
يکشنبه 17 مرداد 1400 - 11:18

منابع خبری از هدف قرار گرفتن یک کاروان لجستیک دیگر آمریکا درجنوب عراق خبر دادند.

العالم - عراق

منابع رسانه‌ای از هدف قرار گرفتن یک کاروان لجستیک دیگر ارتش ایالات متحده آمریکا در شهر «ناصریه» عراق خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» در خبری فوری اعلام کرد که امروز (یکشنبه، 8 آگوست) یک کاروان لجستیک ارتش آمریکا در ناصریه واقع در جنوب عراق هدف قرار گرفت.

محموله‌های مورد نیاز نیروهای آمریکایی و همچنین تسلیحات سبک از طریق کامیون‌ها و به واسطه شرکت‌های عراقی از گذرگاه مرزی «جریشان» با کویت وارد خاک عراق می‌شوند؛ گذرگاهی که دولت بغداد تسلط و نظارتی بر آن ندارد.

از زمان شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، کاروان‌های لجستیکی ائتلاف آمریکایی به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند از‌این‌رو ارتش آمریکا کار انتقال تجهیزات را به شرکت‌های خصوصی عراقی سپرده است. گروه‌های عراقی تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

به‌رغم اظهارات مقامات آمریکایی و عراقی درباره محدود شدن مأموریت نظامیان بیگانه به آموزش و مشاوره‌دهی به نیروهای عراقی، گرو‌ه‌های عراقی با اشاره به ورود گسترده کاروان‌های لجستیکی آمریکایی به خاک این کشور و مشارکت نیروهای آمریکایی در عملیات‌های نظامی عراق تأکید دارند که این اقدامات نمی‌تواند بیانگر محدود شدن مأموریت نظامیان آمریکایی باشد.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها