نیروهای دولتی افغانستان ولایت فراه را از طالبان پس گرفتند

نیروهای دولتی افغانستان ولایت فراه را از طالبان پس گرفتند
چهارشنبه 20 مرداد 1400 - 11:25

دفتر مطبوعاتی سخنگوی نهادهای امنیتی افغانستان اعلام کرد که نیروهای دولتی پس از درگیری شدید ساعتی پیش شهر فراه را از طالبان پس گرفتند.

العالم ـ آسیا

دفتر مطبوعاتی سخنگوی نهادهای امنیتی افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد که مرکز ولایت فراه به طور کامل از وجود طالبان پاکسازی شده است.

صفحه خبرنگاران در غرب افغانستان نیز پیشتر اعلام کرده بود که مقر استانداری "فراه" از کنترل طالبان خارج شده است و نیروهای دولتی در حال حاضر افراد طالبان را در داخل فرماندهی پلیس فراه محاصره کرده و درگیری ادامه دارد.

"عبدالستار حسینی" نماینده استان فراه در مجلس نمایندگان افغانستان هم بامداد امروز گفته بود که آمادگی کامل برای بازپس گیری شهر فراه وجود دارد و آنها بزودی شهر را پاکسازی خواهند کرد.

گروه طالبان بعد از ظهر دیروز سه شنبه شهر فراه را تصرف کردند.

به گزارش ایرنا، طی چهار روز گذشته طالبان کنترل مراکز استانهای نیمروز، شبرغان، سرپل، قندوز، سمنگان، بغلان، تخار و شب گذشته هم مرکز استان بدخشان را در رویارویی با نیروهای دولتی افغانستان در اختیار گرفتند.

وزارت دفاع افغانستان امروز (چهارشنبه) در اطلاعیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۹ عضو گروه طالبان در حملات هوایی و زمینی ارتش در مناطق مختلف این کشور کشته و ۷۷ تن دیگر هم زخمی شدند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها