ذلت سرسپردگی امارات در مقابل صهیونیست‌ها

ذلت سرسپردگی امارات در مقابل صهیونیست‌ها
دوشنبه 25 مرداد 1400 - 08:52

پس از قرارداد سازش امارات با رژیم صهیونیستی حالا در گام بعدی مقامات این کشور در نقش مدافع رژیم اشغالگر وارد شده و عامل درد و رنج فلسطینیان را نه اشغالگران، بلکه مقاومت فلسطین عنوان می کنند.

العالم ـ امارات

علی النعیمی رئیس کمیسیون دفاع، امور داخلی و روابط خارجه در شورای اتحادیه امارات در گفت‌ وگو با روزنامه عبری زبان "یسرائیل هیوم" با چشم‌پوشی نسبت به جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین به ویژه در نوار غزه، به جای صهیونیست‌ها، «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس) را عامل درد و رنج فلسطینی‌ها در این باریکه معرفی کرده است!.

این مقام اماراتی با ادعای این که توافقنامه عادی سازی روابط (سازش) نه تنها برای امارات و اسرائیل بلکه درها را بر روی کل منطقه باز کرد، افزود: منطقه ۷۰ سال رنج و درگیری را پشت سر گذاشت و گاهی باید گذشته را رها و مرحله جدیدی را آغاز کرد و به صلح اعتقاد داشت!.

النعیمی با اشاره به جنگ اخیر در نوار غزه (جنگ 12 روزه) و حمله رژیم صهیونیستی به این باریکه گفت: باید جنگ تبلیغاتی انجام شود، جنگی که اسرائیلی‌ها در این دور از جنگ با «حماس» باختند، مساله‌ای که بر اساس روایات مطرح شده در خاورمیانه و حتی غرب ارائه شده بود.

این مقام اماراتی که در قامت سخنگوی رژیم صهیونیستی ظاهر شده، مدعی شد، «یکی از بزرگترین اشتباهات این روایت، که بارها در رسانه‌ها شاهد آن بوده‌ایم، نحوه صحبت درباره (جنگ) غزه بود که گویی اسرائیلی‌ها آن را اشغال کرده‌اند؛ نه اینگونه نیست، حماس آن را اشغال کرده است و دلیل درد و رنج ملت فلسطین در غزه حماس است، نه اسرائیلی‌ها»!.

النعیمی با چشم پوشی و کتمان جنایات همه روزه صهیونیست ها علیه فلسطینیان و در مقابل تایید اقدامات صهیونیست ها، گفت: «بسیاری از ما حماس را (در جنگ اخیر) محکوم کردیم و در اسرائیل نیز افرادی بودند که با جنگ مخالف بودند، غلبه بر تاریخ دشوار است، اما ما باید چشم مردم را باز کنیم، چیزهایی را به آنها نشان دهیم که در چهل یا پنجاه سال گذشته ندیده‌اند».

البته این اولین واکنش یک مقام اماراتی به مساله فلسطین و به ویژه موضوع جنگ رژیم صهیونیستی در جنگ 12 روزه علیه مردم غزه نبود، جنگی که در 31 اردیبهشت ماه پایان یافت.

تهاجم ۱۲ روزه ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در حالی با پیروزی مقاومت فلسطین به پایان رسید که در اثر بمباران‌های این باریکه توسط بمب افکن های رژیم صهیونیستی، خسارت‌های مالی فراوانی به زیرساخت‌های این منطقه وارد شد و همان زمان اعلام شد که نیاز است کشورهای اسلامی به کمک مردم این منطقه بشتابند که البته در این میان برخی از کشورهای اسلامی آمادگی خود را برای بازسازی غزه اعلام کرده‌اند، اما این درحالی بود که امارات به جای این که از فلسطینیان حمایت و به آنها کمک کند، اعلام کرده که «غرامت تمام خسارت‌های وارده به اسراییل در جنگ ۱۲ روزه با فلسطینیها را پرداخت می‌کند».

به گزارش ایرنا، پس از جنگ 12 روزه، در حالیکه نوار غزه پس از تهاجم جنابت بار رژیم صهیونیستی به زیر ساخت‌های آن نیاز به کمک‌های فراوان برای بازسازی داشت، اما "محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد ابوظبی و جانشین حاکم این کشور در همان زمان در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، با ابراز همدردی با وی و دیگر صهیونیست‌ها اعلام کرده بود که امارات غرامت تمام خسارت‌های وارده به اسراییل در جنگ ۱۲ روزه با مقاومت فلسطین را می‌پردازد!، اقدامی که ننگی دیگر بر پیشانی سران امارات وارد کرد.

البته پیشنهاد پرداخت غرامت به صهیونیست‌ها از سوی ولیعهد ابوظبی اولین اقدام خیانت بار به فلسطینیان در جنگ ۱۲ روزه نبوده و نیست؛ در جریان این جنگ و زمانی که فلسطینیان توسط نظامیان و بمب‌افکن‌های رژیم صهیونیستی قتل عام می‌شدند، "محمد بن زاید" پیشنهاد اعزام مزدور برای کشتار فلسطینیان را نیز به نتانیاهو داده بود.

«محمود رفعت» کارشناس حقوق بین‌الملل و رئیس انستیتوی اروپایی حقوق و روابط بین‌الملل اروپا در بروکسل در توییتی که توسط پایگاه خبری «فلسطین الان» بازنشر داده شد، اعلام کرد که «محمد بن زاید پیشنهاد اعزام مزدور به اسرائیل را به نتانیاهو داده است، همچون کسانی که در یمن می‌جنگند و امارات آن‌ها را تأمین مالی می‌کند تا به صورت زمینی به غزه حمله کنند».

نکته مهمی که در دو خیانت مورد اشاره ولیعهد ابوظبی نهفته می‌باشد این است که قبول پرداخت خسارت از سوی امارات به رژیم صهیونیستی تاکید بر این دارد که خطا از سوی مقاومت فلسطین انجام شده و مقامات ابوظبی دارند به فلسطینی‌ها خدمت می‌کند!.

نکته دوم این که ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ 12 روزه خود به غزه از توپخانه، نیروی دریایی و نیروی هوایی بهره برد و به هیچ عنوان از نیروی زمینی این رژیم برای حمله به غزه استفاده نکرد، چرا که از خسارات و تلفات سنگین نیروهای خود آگاه بود، ولی سران امارات برای اثبات نوکری، پیشنهاد دادند جای نیروی زمینی ارتش اسراییل را با مزدوران اجاره‌ای خود آن هم برای کشتار بیشتر فلسطینیان پر کنند که این یعنی همان جنگ مسلمان کشی به بدست مسلمان یا عرب کشی به دست عرب ها.

از زمانی توافق سازش علنی میان رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین در 25 شهریور ماه سال گذشته (1399)، مقامات ابوظبی خیانت های فراوانی در حق مردم فلسطین و مقاومت آن کرده اند که نشان از سرسپردگی مقامات این کشور کوچک عربی دارد، اما سران امارات باید بدانند که نتیجه خیانت به آرمان های فلسطین و مردم آن به زودی دامن ناپاک آنها را خواهد گرفت، همان گونه که تاریخ بارها ثابت کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها