گفت وگوی ظریف با مقام چینی در باره افغانستان/ اعلام حمایت تهران از شورای هماهنگی انتقال صلح آمیز قدرت در افغانستان

گفت وگوی ظریف با مقام چینی در باره افغانستان/ اعلام حمایت تهران از شورای هماهنگی انتقال صلح آمیز قدرت در افغانستان
دوشنبه 25 مرداد 1400 - 15:21

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار یوه شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان، در باره آخرین تحولات و دیدگاه های دو کشور همسایه افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

ظریف در ابتدای این دیدار که امروز (دوشنبه) در در محل وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با تبریک پنجاهمین سالروز آغاز روابط دیپلماتیک دو کشور مراتب تشکر و قدردانی خود و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه تامین واکسن از سوی دولت چین را به طرف چینی اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات اخیر در افغانستان، حمایت کشورمان از شورای هماهنگی انتقال صلح آمیز قدرت در افغانستان را با هدف جلوگیری از هرگونه تشدید خشونت و وقوع جنگ در شرایط جاری افغانستان مورد تاکید قرار داد .

دکتر ظریف موضوع بی جا شدگان در تحولات اخیر افغانستان و هجوم آنها به سوی کشورهای همسایه را یکی از مهمترین و ضروری ترین موضوعات برگرفته از تحولات افغانستان دانست که خصوصا با توجه به شرایط دشوار همه گیری کرونا نیازمند توجه جدی می باشد.

یوه شیائو یونگ فرستاده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور افغانستان نیز در این دیدار با تبریک بنجاهمین سالروز آغاز روابط سیاسی دو کشور همکاریهای راهبردی دو کشور در حوزه های مختلف را با اهمیت توصیف کرد و دیدگاه کشورش در خصوص تحولات افغانستان را تشریح و ضرورت همکاری کشورهای منطقه خصوصا همسایگان افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها