لاوروف: مسکو نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای از طالبان می‌بیند

لاوروف: مسکو نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای از طالبان می‌بیند
سه شنبه 26 مرداد 1400 - 17:11

وزیر خارجه روسیه وضعیت افغانستان پس از خروج آمریکا و ناتو را در حالت «فروپاشی» توصیف کرده و گفت اشتباه اصلی غرب در افغانستان، تلاش برای تحمیل استانداردهای دموکراسی خاص خود بود.

العالم - اروپا

در حالی که کشورهای غربی سعی در ایجاد هراس عمومی و تبلیغات منفی علیه گروه طالبان دارد اما «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید مسکو نشانه‌های مثبت و دلگرم‌کننده‌ای از طالبان می‌بیند.

لاوروف امروز (سه‌شنبه) وضعیت افغانستان پس از خروج آمریکا و ناتو را در حالت «فروپاشی» توصیف کرده و گفت: «اشتباه اصلی غرب در افغانستان، تلاش برای تحمیل استانداردهای دموکراسی خاص خود بود».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه روسیه از دعوت طالبان برای آغاز گفت‌وگوی جامع در افغانستان حمایت می‌کند، توضیح داد: «زیرا راهی غیر از آن وجود ندارد. روسیه نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای در کابل می‌بیند و طالبان در حال تأمین نظم و قانون است».

وزیر خارجه روسیه ضمن ابراز امیدواری برای تشکیل‌شدن ساختارهای فراگیر انتقال قدرت در افغانستان، اظهار داشت: «طالبان آمادگی خود را برای تشکیل دولت با مشارکت نمایندگان دیگر نیروهای سیاسی تأیید کرده است».

«ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان نیز آمریکا را مقصر تحولات اخیر افغانستان دانست و گفت سقوط دولت کابل به دست طالبان تصویری غم‌انگیز از پیامدهای حضور آمریکا در افغانستان است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها